Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wycofana szczepionka: Euvax B, seria UVA 08010

Wycofana szczepionka: Euvax B, seria UVA 08010 9 lata 4 miesiąc temu #8362

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
Popularna szczepionka przeciwko żółtaczce - Euvax B ponownie została wycofana ze sprzedaży. Główny inspektor farmaceutyczny we wtorek podjął taką decyzję, gdyż podmiot odpowiedzialny zgłosił, że zawiesina straciła jednorodność, czyli przestała być homogenna. Co to może oznaczać? Choćby to, że Euvax nie jest skuteczny, a u zaszczepionych nim dzieci może pojawić się uczulenie, a w wyjątkowych przypadkach stan podgorączkowy, utrzymujący się przez kilka godzin.

Wycofanie dotyczy serii UVA 08010 z datą ważności do marca 2011 r. W tej serii wyprodukowano 220 tys. sztuk.

- Niehomogenność została stwierdzona w pięciu fiolkach. Wykryto ją w warszawskim szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej - mówi Andrzej Popławski, pełnomocnik zarządu firmy LG Life Sciences Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, podmiotu odpowiedzialnego za szczepionkę. - Ponieważ nie możemy ustalić dokładnej przyczyny, zdecydowaliśmy o wycofaniu całej serii.

Wadliwą fiolkę pielęgniarka ze szpitala szczepiąca dziecko zauważyła 12 maja.

- Okazało się, że płyn nie jest jednorodny - mówi Magdalena Tenczyńska, rzecznik szpitala. - Powiadomiliśmy o problemie inspektora farmaceutycznego i przestaliśmy podawać leki z tej serii.

http://sieradz.naszemiasto.pl/wydarzenia/1013548.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena