Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Parking przy Kauflandzie

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #15920

 • Anonymous
 • Anonymous Avatar
Mam pytanie odnośnie parkingu przy Kauflandzie. Od dłuższego czasu mnie to intryguje - pod ścianą Kauflandu, "za" budką z kurczakami, w miejscu, gdzie przed świętami sprzedają choinki, miejsca parkingowe są wyznaczone "wzdłuż" budynku (tj. samochód bokiem do budynku). Samochody natomiast stają w tym miejscu przodem do budynku, a nie bokiem.
I teraz pytanie: czy jeżeli będę złośliwa i stanę "za kimś" ale bokiem - na namalowanym miejscu parkingowym - blokując skutecznie wyjazd TRZEM samochodom - to czy grozi mi za to jakiś mandat?

Serio pytam, korci mnie jak nie wiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #15921

 • Prankster
 • Prankster Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 234
 • Oklaski: 0
Wiele razy mnie korciło, żeby tak stanąć :) . Widziałem nawet kiedyś taką akcję, że koleś sobie stanął przepisowo, to o mało do bójki nie doszło :) . W tym tygodniu miałem problemy z zaparkowaniem na jednym, w pełni zastawionym małym parkingu, bo aż 4 baranów pozajmowało po 2 miejsca parkingowe.

Hmm, a może by na forum zrobić galerię "parkingowych łosiów"?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #15930

 • Anonymous
 • Anonymous Avatar
Ja mam gdzieś w czeluściach dysku parę zdjęć radiowozów policyjnych zaparkowanych, że aż miło. ;) Jak znajdę, to podrzucę. :D

Ale co z Kauflandem? Czy coś, poza rękoczynami ze strony zastawionych kierowców, mi grozi? ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #15934

 • ChiKenn
 • ChiKenn Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 2528
 • Oklaski: 1
Prankster napisał:
Hmm, a może by na forum zrobić galerię "parkingowych łosiów"?

hmmm... a co jesli ktos parkuje na dwoch miejscach bo na parkingu Kauflandu nie przewidziano miejsc dla samochodow o wiekszych gabarytach? :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #15945

 • Prankster
 • Prankster Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 234
 • Oklaski: 0
To, że większy pojazd zajmuje dwa miejsca parkingowe (nawet i ze 4) to rozumiem - na jednym się nie zmieści. Ale jest to dla mnie niezrozumiałe w przypadku zwykłych osobówek, które spokojnie by się zmieściły na jednym miejscu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #16030

 • FlyBoy
 • FlyBoy Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 129
 • Oklaski: 0
Na wzór pewnej strony www moglibyśmy wstawiać tutaj fotki źle zaparkowanych samochodów, oczywiście zamazując część tablic w jakimś programie graficznym. Widziałem akcję pod jednym z hipermarketów jak kobitka pouczała kierowcę który zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych, a ten ch... ją zwyzywał, cóż buraków nie brakuje...
Na szczęście w najbliższych miesiącach zmieni się prawo o ruchu drogowym na drogach wewnętrznych i parkingach. Projekt Policji pilotowany przez PO ma ukrócić wybryki bezmózgich kierowców. :protest:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc temu przez FlyBoy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #16217

 • Anonymous
 • Anonymous Avatar
To odnośnie Sieradza :
Ponieważ jest to droga wewnętrzna ta przy Kauflandzie nie obowiązują tam wszystkie przepisy ruchu drogowego.
Ponieważ parking przy Kauflandzie nie stanowi części drogi publicznej - to nie stosowanie się do oznakowania nie wyczerpuje znamion wykroczenia i nie podlega postępowaniu mandatowemu.
Można być ukaranym mandatem, kiedy spowodujemy zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników parkingu (art. 98 KW)

ale art .98 kw mówi:
Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje si? do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewn?trznych lub innych miejsc dost?pnych dla ruchu pojazdów podlega karze grzywny albo karze nagany

a teraz ogólnie na temat:

Przepisy na temat dróg wewnętrznych są zagmatwane , ogólnie mówiąc
Prawo o ruchu drogowym jak jaki i rozporządzenia wykonawcze nie mają zastosowania zawsze i wszędzie. Określa to art. 1 ustawy 1) , ściśle powiązany z inną ustawą - z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000 r., Nr 71, poz. 838, z późn. zm.2) )
Najczęściej place i drogi dojazdowe przed sklepami ,blokami nie należą do dróg publicznych i są drogami wewnętrznymi. Z art. 1 wynika, że w odniesieniu do uczestników ruchu na drogach publicznych oraz na tych drogach niepublicznych, które leżą w strefie zamieszkania, zastosowanie mają wszystkie przepisy. Zatem może być tak, że droga wewnętrzna będzie leżała w strefie zamieszkania(uwaga na białe znaki informacyjne) i to powoduje, że do ruchu odbywającego się tam będą miały zastosowanie wszystkie przepisy włącznie z normami sankcyjnymi zawartymi w kodeksie wykroczeń.
Niejednokrotnie w praktyce, ustalenie na miejscu wypadku drogowego statusu drogi jest problematyczne nie tylko dla uczestników zdarzenia ale również dla wezwanych policjantów. Ma to miejsce przede wszystkim na obszarach miejskich, gdzie drogi gminne niewiele różnią się od dróg wewnętrznych, bowiem te ostatnie nie zawsze są oznaczone odpowiednimi tablicami. Wówczas zachodzi konieczność ustalenia czy uchwałą rady gminy drodze nadano status drogi gminnej. Orzecznictwo NSA wskazuje, że aby ulicy nadać nazwę powinna ona być wcześniej zaliczona do dróg publicznych, jednak praktyka dowodzi, że nie zawsze tak jest.


Status drogi wewnętrznej nie zależy od tego czy jest ona oznaczona odpowiednimi tablicami.
Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o drogach publicznych, drogami wewnętrznymi są drogi nie zaliczone do żadnej kategorii dróg publicznych, a w szczególności:
- drogi w osiedlach mieszkaniowych,
- drogi dojazdowe do gruntów rolnych i leśnych,
- drogi dojazdowe do obiektów użytkowanych przez przedsiębiorców,
- place przed dworcami kolejowymi, autobusowymi i portami.


Utrzymanie i oznakowanie dróg wewnętrznych, a także zarządzanie nimi należy do zarządcy terenu, przez który droga przebiega, a w razie jego braku – do właściciela terenu.
Jednak oznakowanie połączeń dróg wewnętrznych z drogami publicznymi, jak również utrzymanie urządzeń bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanych z funkcjonowaniem tych miejsc, należy już do zarządcy drogi publicznej. Początek drogi wewnętrznej oznaczony może być znakiem drogowym D-46 „droga wewnętrzna”. Wyjazd z takiej drogi na drogę publiczną oznaczony jest znakiem D-47 „koniec drogi wewnętrznej”. Wydaje się, że jeżeli skrzyżowanie drogi publicznej z niepubliczną nie będzie właściwie oznakowane i stanie się to przyczyną wypadku, możliwa jest w tej kwestii współodpowiedzialność zarządcy drogi za zaistniały wypadek.


Zarządca / właściciel terenu - drogi wewnętrznej ma prawo umieszczać na niej znaki i sygnały drogowe o wzorach stosowanych na drogach publicznych; teoretycznie może również wprowadzić regulamin korzystania z dróg wewnętrznych. Oznakowanie, regulamin czy też tablice o treści „na terenie stosuje się przepisy kodeksu drogowego” mają jednak charakter iluzoryczny i niestosowanie się do nich, o ile nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu, nie stanowi podstawy do karania mandatem. Dlatego też poza drogami publicznymi Policja oraz Straż Miejska posiada dość ograniczone uprawnia jeśli chodzi o karanie niesfornych kierowców.


Postawiony na prywatnym placu znak „B-35” (zakaz postoju) w zasadzie nie daje policjantowi uprawnień do ukarania kierowcy mandatem, bowiem ten dopuścił się naruszenia normy porządkowej ustanowionej przez właściciela terenu.
Jednak znak taki (prywatny) ma o tyle znaczenie, że w przypadku wywiezienia źle zaparkowanego pojazdu daje solidną przewagę właścicielom tych dróg przed sądami. Znak wyraża wolę właściciela / zarządcy nieruchomości co do korzystania z nieruchomości przez osoby trzecie erga omnes.(czyli w kauflandzie, kto was będzie ciągał po sądach ?)

Konieczność „uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa” odnosi się do sytuacji, w której niebezpieczeństwo jest realne , a nie hipotetyczne, które może nastąpić w bliżej nie określonej przyszłości.
Dlatego też poza drogą publiczną i strefą zamieszkania nie będzie miał zastosowania np. art. 38 nakazujący kierującemu pojazdem posiadanie przy sobie odpowiednich dokumentów (a nawet obowiązek posiadania uprawnień w ogóle), art. 39 nakazujący używanie pasów bezpieczeństwa, przepisy o zatrzymaniu i postoju pojazdów (chyba, że pojazd, ze względu na miejsce i sposób unieruchomienia, powoduje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa), czy też przepisy o dopuszczalnej prędkości.
Pełne zastosowanie będą miały natomiast przepisy regulujące relacje pomiędzy uczestnikami ruchu, np. dotyczące pierwszeństwa przejazdu, prędkości bezpiecznej lub zakazujące wchodzenia bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.


Analizując zakres stosowania przepisów regulujących bezpieczeństwo ruchu, na uwagę zasługuje wyrok Sądu Najwyższego, w którym jest napisane: „Przestępstwo drogowe może być popełnione nie tylko na drodze publicznej ale również poza nią - wszędzie tam, gdzie ruch pojazdów faktycznie odbywa się i w związku z czym istnieje możliwość zagrożenia bezpieczeństwa dla tego ruchu.”
Podkreślić należy, że nie chodzi o ruch odbywający się gdziekolwiek poza drogami publicznymi (np. nie będzie to przejazd ciągnika rolniczego po polu uprawnym lub przejazd samochodu po zamkniętym podwórku właściciela posesji), lecz o ruch odbywający się w miejscach do tego przeznaczonych lub przystosowanych. Ruch ten może odbywać się w szczególności na wszelkich drogach (publicznych i niepublicznych), placach manewrowych, parkingowych przed sklepami, czy lotniskach.


Art. 98 Kodeksu wykroczeń, w części dotyczącej „niestosowania się do przepisów obowiązujących na drogach wewnętrznych” jest dziś praktycznie przepisem martwym, bowiem odnosi się do przepisów w rozumieniu art. 87 Konstytucji (czyli ustaw i rozporządzeń), a nie do „przepisów” ustanowionych przez właściciela terenu. Obecna treść art. 98 k.w. została wprowadzona w czasie, gdy na podstawie obowiązującego ówcześnie art. 11 ust. 2 ustawy o drogach publicznych Rada Ministrów w dniu 24 stycznia 1986 r. wydała rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o drogach publicznych 6). W rozdziale 5 „Zasady zarządzania i finansowania oraz oznakowania dróg wewnętrznych” uregulowano m.in. kwestie dotyczące porządku ruchu na tych drogach. Niestety, z dniem 1 stycznia 1999 r., art. 52 pkt 8 ustawy z dnia 24 lipca 1998 r. o zmianie niektórych ustaw określających kompetencje organów administracji publicznej - w związku z reformą ustrojową państwa 7), uchylił delegację zawartą w art. 11 ust. 2 ustawy o drogach publicznych, a tym samym wspomniane rozporządzenie, w części dotyczącej dróg wewnętrznych, straciło swoją ważność.


Jednakże jeżeli kierujący pojazdem na drodze wewnętrznej nie zachowa należytej ostrożności i zagrozi bezpieczeństwu innych osób, będzie podlegał odpowiedzialności z art. 98 kodeksu wykroczeń (może być ukarany mandatem) .

Koncentrując się na problematyce niewłaściwego zatrzymywania i postoju pojazdów poza drogami publicznymi i strefą zamieszkania, policjant (lub strażnik miejski) może nałożyć mandat wówczas, gdy:

zatrzymanie lub postój, w skutek nie zachowania należytej ostrożności, powoduje jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa innych osób (art. 98 kodeksu wykroczeń), czyli jaki kogoś potrącicie albo będzie stłuczka
pojazd zatrzymano w takim miejscu, w którym powoduje niszczenie lub uszkodzenie roślinności (art. 144 kodeksu wykroczeń).


Pomijając uprawnienia właściciela, wynikające z kodeksu cywilnego w świetle obowiązujących przepisów, najskuteczniejszą metodą na uporządkowanie ruchu na terenie osiedla mieszkaniowego, jest utworzenie tam strefy zamieszkania.


Strefą zamieszkania w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 16 ustawy Prawo o ruchu drogowym (w skrócie p.r.d. - Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515 z późn. zm.) jest obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi (np. drogi wewnętrzne), na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. (Uwaga na drogi SSM)


Wjazd do takiej strefy oznaczany jest znakiem drogowym „D-40”, zaś wyjazd znakiem „D-41”. Istotne jest to, że z mocy art. 1 cytowanej ustawy w takiej strefie mają zastosowanie jej przepisy (również te porządkowe), a ponadto:


W strefie zamieszkania pieszy nie musi korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, ale może poruszać się po całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem (art. 11 ust. 5 p.r.d.);

Wyjazd ze strefy zamieszkania na drogę traktowany jest jako włączanie się do ruchu (art. 17 ust. 1 pkt 1 p.r.d.) więc kierujący wyjeżdżający ze strefy zamieszkania na drogę jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa innemu uczestnikowi ruchu;
Dopuszczalna prędkość pojazdu w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h (art. 20 ust. 2 prd);
Zabroniony jest postój pojazdu w innym miejscu aniżeli wyznaczone w tym celu (art. 49 ust. 2 pkt. 4 prd);


Zarządzanie ruchem na drogach w strefie zamieszkania, z wyjątkiem dróg publicznych, należy do podmiotów zarządzających tymi drogami (art. 10 ust 7 p.r.d). Wprowadzenie strefy zamieszkania powoduje, że organy porządku publicznego (Straż Miejska, Policja) są tym samym uprawnione do egzekwowania również przepisów porządkowych p.r.d. włącznie z zakładaniem blokad na koła oraz usuwaniem pojazdów na koszt właściciela – na zasadach ogólnych określonych w ustawie Prawo o ruchu drogowym i w stosownych przepisach wykonawczych.


Czyli ogólnie róbcie co chcecie przed Kauflandem, no chyba , ze kogoś potrącicie albo dojdzie do kolizji. No gdyby się Kaufland uparł to za nierespektowanie znaków może was pozwać do sądu. hahahhaha ,czyli nic wam nie zrobią, najwyżej się pokłócicie z właścicielem innego pojazdu . bajo:) 55
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #16225

 • Prankster
 • Prankster Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 234
 • Oklaski: 0
Właśnie trafiłem na artykuł na ten temat: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... silne.html

Nie pozostaje nic innego, jak akcja społeczna - zdjęcia do internetu (tu na forum i na strony typu Łoś Parkingowy) i za wycieraczkę kartka:Ewentualnie:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 3 miesiąc temu #16226

 • MichałZDW
 • MichałZDW Avatar
 • Wylogowany
 • Nowy sieradzanin
 • Posty: 36
 • Oklaski: 0
Wkrótce przepisy mają się zmienić i za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych nawet na parkingu supermarketu będą mandaty
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 1 miesiąc temu #17133

 • FlyBoy
 • FlyBoy Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 129
 • Oklaski: 0
Od 4 września obowiązują nowe przepisy dotyczące dróg wewnętrznych, osiedlowych oraz parkingów. Drżyjcie parkingowe "mendy"! :twisted:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 8 lata 1 miesiąc temu #17134

 • Prankster
 • Prankster Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 234
 • Oklaski: 0
Na parkingu odmalowali znaki na parkingu, dodali strzałki i zmienili układ pod ścianą - dostosowali linie do parkujących samochodów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Parking przy Kauflandzie 5 lata 11 miesiąc temu #24065

 • patrykl
 • patrykl Avatar
 • Wylogowany
 • Świeżak
 • Posty: 10
 • Oklaski: 0
I tak powinno być. Skoro taki sposób parkowania się sprawdza, to czemu nie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena