Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3

TEMAT: ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 9 miesiąc temu #21562

 • Unknown
 • Unknown Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 114
 • Oklaski: 0


Postanowiłem informować społeczeństwo czym jest ACTA. W mediach raczej o ACTA nie usłyszymy. Jeżeli chcecie aby internet był tym czym jest teraz nie pozwólcie na wprowadzenie ACTA. Walka z piractwem owszem, ale nie w taki sposób.
"Nasz rząd" chce podpisać ACTA 26 stycznia.. później już wszystko będzie zależało od UE.
Zapraszam do lektury i sami stwierdzicie czy chcecie aby ktoś śledził Wasz każdy krok w sieci.


http://di.com.pl/news/37990,0,ACTA_-_co ... akcie.html
http://www.facebook.com/events/288668957857948/

ACTA to międzynarodowe porozumienie, które może się przyczynić do wprowadzenia drakońskiego prawa antypirackiego oraz ograniczyć dostęp do leków. Wszystko w imię chronienia przemysłu oraz "własności intelektualnej". ACTA wzbudza kontrowersje od lat - sporo o tym pisaliśmy. Podsumujmy najważniejsze fakty.

Ogólnie o ACTA

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z podrabianiem towarów i piractwem. Negocjacje w sprawie porozumienia rozpoczęto w 2007 r. Początkowo uczestniczyły w nich USA, UE, Japonia i Szwajcaria. Obecnie nad ACTA pracują także Australia, Kanada, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Meksyk i kilka innych krajów.

Jakie korzyści ma przynieść ACTA? Według twórców porozumienia ma ona utrudnić wprowadzanie na rynek fałszywych towarów, jak również ograniczyć piractwo w środowisku cyfrowym. Twórcy ACTA zakładają, że surowsze prawo z pewnością wyeliminuje te zjawiska i sprawi, że gospodarka odetchnie. Oczywiście można wątpić w to, czy istnieje ścisłe powiązanie między zwalczaniem fałszerstwa i piractwa oraz wzrostem gospodarczym i innowacyjnością, ale nie to jest w ACTA kontrowersyjne. Cała krytyka ACTA skupia się na dwóch elementach:

ACTA proponuje ochronę własności intelektualnej ogromnym kosztem, tzn. w sposób, który może narażać na odpowiedzialność podmioty całkiem niewinne. ACTA może również otwierać drogę do naruszeń prywatności i praw podstawowych w imię walki z piractwem. Wreszcie może ona utrudniać obywatelom niektórych państw dostęp do leków ratujących życie.
ACTA od początku tworzona była w taki sposób, aby jak najmniej podmiotów miało dostęp do negocjacji. Porozumienie powstawało w tajemnicy przez ponad dwa lata! Szkic porozumienia opublikowano dopiero w kwietniu 2010 r., a finalny tekst w listopadzie 2010 r. Wielu polityków nadal nie wie, czym jest ACTA, a twórcy porozumienia już zaczęli mówić o konieczności podpisania go.

Omówmy teraz dokładniej dwa powyższe elementy.
Koszty ACTA

ACTA może przenieść walkę z naruszeniami praw autorskich na dostawców internetu. Ich reakcją „w ramach współpracy” może być monitorowanie treści przesyłanych przez obywateli i blokowanie określonych usług, nierzadko legalnych. Mówimy zatem o naruszaniu ludzkiej prywatności i ograniczaniu komunikacji między ludźmi, a wszystko w imię ochrony praw autorskich.
ACTA inaczej niż istniejące prawo definiuje skalę komercyjną naruszeń. W porozumieniu jest mowa o „komercyjnych działaniach dla bezpośredniej lub pośredniej korzyści ekonomicznej lub komercyjnej”. Niektórzy eksperci mówią nawet, że porozumienie może prowadzić do kryminalizacji blogerów, dziennikarzy i osób ujawniających informacje ważne dla opinii publicznej.
ACTA dzięki przyjętej definicji naruszeń oraz przepisom dotyczącym odszkodowań może sprawić, że nowe przedsięwzięcia technologiczne będą się wiązać z ogromnym ryzykiem finansowym. Porozumienie rzekomo stymulujące innowacyjność może się okazać jej hamulcem.
Na arenie międzynarodowej ACTA może wprowadzać podziały tam, gdzie już osiągnięto porozumienie. Istnieją przecież porozumienia i organizacje odnoszące się do międzynarodowej ochrony własności intelektualnej. Jest Światowa Organizacja Handlu (WTO), jest Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) i jest porozumienie TRIPS. Kraje tworzące ACTA nie korzystają jednak z tych istniejących forów rozmowy. Wolały dobrać się w mniejszą grupkę i prowadzić tajne negocjacje.
ACTA może utrudnić obywatelom niektórych państw dostęp do leków ratujących życie.
ACTA jest jednostronna. Dużo mówi o „przemyśle”, ale nie zawiera gwarancji dotyczących praw obywateli.

Proces tworzenia ACTA

Niebawem o ACTA będzie dyskutował Parlament Europejski. Może to stwarzać pozory, że ważne organy unijne mają kontrolę nad procesem tworzenia ACTA. Słusznie jednak zauważyła czeska europosłanka Zuzana Roithova, że Parlament Europejski nie miał swoich reprezentantów w negocjacjach i może tylko zaakceptować lub odrzucić porozumienie (wypracowane w atmosferze tajności). To nie oznacza prawdziwie demokratycznego procesu.

Najważniejsze kontrowersje związane z tworzeniem ACTA:

Przez ponad dwa lata trwały tajne negocjacje, bez konsultacji, bez ujawniania dokumentów. Tylko dzięki przeciekom opinia publiczna wiedziała, o czym rozmawiają twórcy ACTA. Po oficjalnym ujawnieniu porozumienia rozpoczęto starania o jak najszybsze podpisanie ACTA, przy możliwie małej liczbie etapów, konsultacji itd.
Przemysł amerykański od początku wiedział o negocjacjach ACTA więcej, niż przemysł europejski i organy unijne.
Parlament Europejski dwa razy sprzeciwił się sposobowi wypracowywania porozumienia. Europosłowie podpisali stosowne oświadczenie pisemne i uchwalili rezolucję, domagając się przejrzystości.
Tryb prac nad ACTA krytykował Europejski Inspektor Ochrony Danych (EDPS).
Eksperci akademiccy wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat wskazywali wady ACTA. Komisja Europejska i Rada nigdy się do nich merytorycznie nie odniosły. Warto wspomnieć ekspertyzy opublikowane przez Washington College of Law oraz Uniwersytet Leibniza w Hanowerze.
Jeszcze przed opublikowaniem szkicu ACTA, w Meksyku, zorganizowano jedno publiczne spotkanie dotyczące porozumienia. Doszło tam do groteskowej sytuacji – wyproszono osobę relacjonującą spotkanie na Twitterze. Nawet publiczne wydarzenie dotyczące ACTA były utrzymywane w atmosferze tajności.
Inne porozumienia międzynarodowe dotyczące handlu wcale nie powstawały w takiej atmosferze. Twórcy ACTA mówili nieprawdę, twierdząc, że to normalne procedury.
Organizacje lobbujące za ACTA poprosiły w liście Jerzego Buzka, aby nie kierować ACTA do weryfikacji przez Trybunał Sprawiedliwości. Dlaczego? Czyżby lobby bało się procesu, który ma zapewnić zgodność porozumienia z unijnym prawem?
Wycieki Wikileaks ujawniły, że intencją stworzenia ACTA było pominięcie międzynarodowych organizacji, jak WIPO lub WTO, w których istniała opozycja w postaci krajów rozwijających się.
Konsultacje nt. ACTA zorganizowało także polskie MKiDN, informując o nich tylko wybrane podmioty.

Poparcie dla ACTA jest zatem poparciem nie tylko konkretnego porozumienia. To również wyrażenie zgody na tworzenie prawa za plecami obywateli i reprezentujących ich parlamentów.
ACTA w cytatach

- Własność intelektualna musi być chroniona, ale nie powinna być przedkładana nad prawa indywidualnych osób do prywatności i ochrony danych - Peter Hustinx, europejski inspektor ochrony danych.

- ACTA to legislacja „piorąca” na poziomie międzynarodowym coś, co było bardzo trudno przepchnąć przez większość parlamentów - Stravros Lambrinidis, europoseł S&D.

- Odpowiedzialność prawna dostawców internetu jest jak wprowadzanie odpowiedzialności dla poczty za to, co znajduje się w wysyłanych listach - Alexander Alvaro, europoseł, ALDE.

- Jest godne pożałowania, że demokratyczna debata została usunięta z rozmów, które mogą mieć ogromny wpływ na prawa podstawowe i wolność wypowiedzi - organizacja Reporterzy Bez Granic.

Link który warto przeczytać zwłaszcza 5 sekcje http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/2012 ... k_ACTA.pdf dlaczego warto info poniżej. :)
Zanim napiszemy o prośbie Boniego, chcielibyśmy polecić czytelnikom DI pewien dokument. Jeden z Czytelników DI poinformował, że na stronie Ministerstwa Kultury można znaleźć wniosek w sprawie ACTA (skan, PDF, 88 stron). Z tego dokumentu możemy się dowiedzieć, w jaki to sposób zapadła decyzja o podpisaniu kontrowersyjnego porozumienia. Znamienne jest to, że w dokumencie nie pojawia się rozpoznawalny skrót "ACTA". Ot, wygląda to jak prośba o podpisanie takiej międzynarodowej umowy, która i tak miała być podpisana. Takie niby nic...

Dokument jest ciekawy jeszcze z innego powodu - zawiera polskie tłumaczenie ACTA. Czytelników DI powinna szczególnie zainteresować sekcja 5 dokumentu, dotycząca dochodzenia praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym (strona 36 dokumentu i dalsze). Przeczytajcie, a szybko zrozumiecie, dlaczego ACTA jest niebezpieczna. Ta część dokumentu nie jest długa.

http://di.com.pl/news/42992,0,ACTA_Boni ... ktatu.html
Life is brutal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21563

 • Anja
 • Anja Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 1663
 • Oklaski: 3
Równiez jestem przeciwna ACTA. Jednak zanim ACTA przejdzie musi ten bubel przejść przez Parlament Europejski, który w tej sprawie jest bardzo podzielony. Francuscy i holenderscy europosłowie zapowiedzieli głosować przeciw ACTA, podobnie jak część polskich (np. Wojciech Olejniczak). Jeśli ACTA wejdzie w życie, to naprawdę najlżejszym odezwem społeczeństwa będą ataki Anonimowych na strony rządowe, bo każdy wie, że wielu polskich haktywistów działa w Anonymous i są w stanie to zrobić.

Trzeba rozdzielić komercyjne naruszanie praw autorskich i niekomercyjne. Weźmy pod lupę takich muzyków. Artysta, który wydaje płytę, która załóżmy będzie kosztować 50zł, liczy się z tym, ze z tej sumy trafi do niego około 60 groszy. Resztę kto dostaje? Wytwórnia, dystrybutor, management i setki innych pomniejszych podmiotów. Dlatego czy narażam na stratę artystę, którego płytę ściągnę z internetu? Jeśli ta płyta mnie zachwyci, polecę do Media i ją kupię, ba pocieknę nawet na koncert, bo wiadomo, że muzycy zarabiają na występach.

To jest niedopuszczalne, żeby tak ważna ustawa była pisana w tajemnicy jeszcze nie przez demokratycznie wybranych przedstawicieli, tylko przez jakieś cholerne lobby. Całe szczęście, że istnieje Wikileaks i Anonimowi. Jeśli to wejdzie w życie i ktoś będzie mi się pluł, ze wsadziłam gdzieś link do jakiegoś filmiku na YT i będzie mi grozić procesem sądowym, to zrobię tak, że naprawdę do tego sądu trafię.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/01/c423f804f62d8b9fddf84fa68a9f6df9.jpg?1327087392
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21565

 • Unknown
 • Unknown Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 114
 • Oklaski: 0
Anonymous już robią swoje
Traduzindo, Ministério da Cultura e Patrimônio Nacional da Polônia

Dzięki nim może będzie coś głośniej w mediach.
Life is brutal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21567

 • Anja
 • Anja Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 1663
 • Oklaski: 3
Najbardziej rozwalają wypowiedzi polityków. Strony nam się zesrały, bo to wynik popularności.

HAHAHA!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21574

 • Modliszka
 • Modliszka Avatar
 • Wylogowany
 • Moderator
 • Posty: 217
 • Oklaski: 1
Mnie rozwaliła wiadomość u Tuskówny::twisted:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21590

 • Unknown
 • Unknown Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 114
 • Oklaski: 0
Dużo ciekawych rzeczy możecie się dowiedzieć z Twittera Anonimowych

https://twitter.com/#!/YourAnonNews
https://twitter.com/#!/AnonyOps
https://twitter.com/#!/AnonymousIRC
https://twitter.com/#!/AnonymousWiki

http://www.sejm.gov.pl TANGODOWN - taki komunikat co jakiś czas można zobaczyć :twisted:
Life is brutal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21593

 • Anja
 • Anja Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 1663
 • Oklaski: 3
Wpisz też "premier" w Googla i przeczytaj opis strony kprm.gov.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21596

 • Unknown
 • Unknown Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 114
 • Oklaski: 0
Dobre Dobre :D

Dziś nad ranem mogliśmy widzieć to:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl
O tym, że deface strony premiera będzie miał miejsce można się było dowiedzięć już o 22 wczorajszego dnia na kanale IRC skupiającym “Anonimowych”. Jeden z internautów poprosił, aby zaprzestać DDoS-wania strony premiera, bo “będzie podmiana“, a trwające ataki DDoS uniemożliwiłyby ludziom oglądanie komunikatu umieszczonego na stronie premiera przez atakujących.
22:43 Channel Topic: AKTUALNE CELE: STOP: www.premier.gov.pl - NIE ATAKOWAC!
22:55 <@manial> NIE ATAKOWAC PREMIERA !

Aż wreszcie po 5 rano:
120123.051230 <+hrhrhrhr> https://www.premier.gov.pl/files/statements//6101.php
120123.051234 <+hrhrhrhr> paczajcie ;]
120123.051237 <+hrhrhrhr> co sie bedze dzialo
120123.051241 <+hrhrhrhr> zaraz premier poleci ;d
120123.051244 <+hrhrhrhr> bedzie deface
120123.051250 <+hrhrhrhr> haha
120123.051258 <+hrhrhrhr> ddosowac batem tylko umiecie ;d
120123.051302 <+hrhrhrhr> pokazemy
120123.051302 <+hrhrhrhr> wam
120123.051304 <+hrhrhrhr> jak to sie robi
120123.051306 <+hrhrhrhr> ;]
120123.051529 <+hrhrhrhr> pokazemy wam i im
120123.051534 <+hrhrhrhr> co to k*** jest hacking
120123.051534 <+hrhrhrhr> ;d
120123.063411 <+hrhrhrhr> https://www.premier.gov.pl//
120123.063431 <+k0stek> hrhrhrhr \o/
120123.063433 <+t35t> no i dobrze robisz... ddosy daja tylko hmm jak to nazwac chwilowe zaprzestanie dzialania serwera - taka mala strata jak dla rzadu i inny ch organizacji atakowanych
120123.063439 <+korror> great!!!!
120123.063539 <+hrhrhrhr> podoba wam sie ?;]
120123.063601 <+PoL4K> gz hrhrhrhr ;)
120123.063818 <+korror> to bylo boskie
120123.063818 <+korror> :D
120123.063947 <+k0stek> hrhrhrhr obstawiasz ze w jakim czasie przywroca to do stanu uzywalnosci?
120123.064034 <+mib_9yv5mu> strona premiera godna podziwu :) gz
120123.064227 <+hrhrhrhr> wezcie zgloscie to do tvn

http://niebezpiecznik.pl/post/strona-pr ... er-gov-pl/
Life is brutal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21599

 • Anja
 • Anja Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 1663
 • Oklaski: 3
Manifestacja przeciwko ACTA w Sieradzu:

https://www.facebook.com/events/154236011357536/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21600

 • Unknown
 • Unknown Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 114
 • Oklaski: 0
Ja jeszcze dorzucę filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY
Life is brutal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21601

 • jasiek054
 • jasiek054 Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 205
 • Otrzymane podziękowania: 1
 • Oklaski: 1
Było glosować na Tuska ? , teraz wreszcie mam satysfakcję z głupoty niektórych na tym forum , a przestrzegałem jeszcze hej ho dawno temu z Zodiakiem ,że PO to masakra :lol2: Gratulacje :hahaha:
Protest popieram :ok:
PS: Sikor Usa tyłek liże, więc pewnie to nic nie da
ŻYDOSTWO TO letnia i zimowa SZARAŃCZA dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców... tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21602

 • jasiek054
 • jasiek054 Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 205
 • Otrzymane podziękowania: 1
 • Oklaski: 1
Miasto Warszawa wydało prawie 440 tyś zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu. - Miasto Warszawa za sponsorowało spotkanie ?integracyjno-rekreacyjne? dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200 tyś. Firma która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu. - Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G. Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożena Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków. - Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ujawnia Dziennik Gazeta Prawna. A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny? - Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny - PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół. - Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie. - Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze, ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku. - Minister zdrowia zmieniło listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi. - Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice, za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo i Kubę a celem wyjazdu jest ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100tyś służbowych telefonów. - Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. Fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. :> :> Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii? - PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25 tyś poborów z czasu gdy nie pracował. - Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy. i inne takie tam nie mówiąc o jaśnie oświeconym Jego Eminencji Prezio Sieradza :badcrack: A teraz mamy jeszcze Acta :ok:

o
ŻYDOSTWO TO letnia i zimowa SZARAŃCZA dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców... tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21603

 • ChiKenn
 • ChiKenn Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 2528
 • Oklaski: 1
Jasiek - nie zachowuj się jak "polityczny Tatko"!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21604

 • Prankster
 • Prankster Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 234
 • Oklaski: 0
Jasiek ma rację. Trzeba było głosować na Korwina-Mikke :>
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACTA - co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie 6 lata 8 miesiąc temu #21605

 • Anja
 • Anja Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 1663
 • Oklaski: 3
jasiek054 napisał:
Było glosować na Tuska ?

No 1/2 duetu Jedynej Słusznej Opcji Kto Się Nie Zgadza Ten Debil, z przykrością Cię zawiadamiam, że nigdy nie głosowałam na PO ;] No i co, głupio?

A co do drugiego postu: tl;dr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3
Zasilane przez Forum Kunena