Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13340

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
Ciekawy wątek, znaleziony w sieci. Wklejam tutaj jego ostatnie posty, ale CALA dyskusja naprawdę warta przeczytania. Polecam!

Forum › Ceramika Tubądzin Ozorków › Strona 41

* ON
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc temu przez zodiak72.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13353

 • tapir
 • tapir Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 249
 • Oklaski: 0
że tak napiszę
co w tym jest ciekawego?
chyba że interesują cię problemy innych a raczej to jak innym nie idzie w życiu :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13354

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
Jak dla mnie - jest wiele interesującego. Anonimowość tamtego forum gwarantuje, że ludzie bardziej się otwierają. Choć anonimowośc gwarantuje też niestety czasem wypisywanie bzdur.

Ja po prostu lubię znać opinie ludzi. Bywają subiektywne, ale są kopalnią informacji. W tym przypadku: o Ceramice Tubadzin. O FIRMIE i jej kondycji 'od kuchni', a nie o niepowodzeniach ludzi;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13360

 • tapir
 • tapir Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 249
 • Oklaski: 0
to co piszą pracownicy ma małe odzwierciedlenie tego w jakiej kondycji jest firma, jest to głownie psioczenie na kierowników itp. na wiele firm obecni jak i byli pracownicy piszą negatywne opinie a firma i tak dobrze prosperuje, po prostu leje na to co piszą o nich, bo i tak ktoś przyjdzie na ich miejsce z pocałowaniem ręki

jak sam widzisz temat o CT jest już od 2008 a ludzie nadal piszą, więc sytuacja nadal jest podobna, widocznie CT zbytnio nie przejeli się tym
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13364

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
tapir napisał:
to co piszą pracownicy ma małe odzwierciedlenie tego w jakiej kondycji jest firma, jest to głownie psioczenie na kierowników itp. na wiele firm obecni jak i byli pracownicy piszą negatywne opinie a firma i tak dobrze prosperuje, po prostu leje na to co piszą o nich, bo i tak ktoś przyjdzie na ich miejsce z pocałowaniem ręki

jak sam widzisz temat o CT jest już od 2008 a ludzie nadal piszą, więc sytuacja nadal jest podobna, widocznie CT zbytnio nie przejeli się tym

Powiem Ci, tapir, tak:

-firma to jej pracownicy. Te firmy, ktore mają w głębokim poważaniu zadowolenie i motywację do pracy swych pracowników (a w Sieradzu pewnie jest to większość, stąd i Twoje-sieradzkie podejscie) - wykazują się bardzo krotkowzrocznym podejsciem.

-Może w Sieradzu faktycznie nadal znajdą się tabuny ludzi z 'łapanki z ulicy' na miejsce tych, co psioczą. Na ich nędzne stanowiska pracy z rownie nędznymi płacami. Bo nie będą mieli innego wyjścia: ze swym wykształceniem, a raczej jego brakiem i w takiej sytuacji na rynku pracy, jaką mamy w Sieradzu;-)

-kondycja firmy to rownież jej wizerunek na zewnątrz, tapir;-)

-Po przeczytaniu takich opinii o firmie, gwarantuję Ci, że z oferty pracy w TAKIEJ firmie skorzystają TYLKO ci, którzy nie będą mieli alternatywy;-) Nie skorzystają z niej ci, którzy mają alternatywę. A mają ją ci, którzy wlasną pracą, wyksztalceniem, ale tez znajomościami lub sprytem życiowym sobie na nią zapracowali. MOcno upraszczając: firma zatrudni MIERNOTY, nie mające wyjscia, ludzi tanich. Z takim podejsciem - prędzej czy później firma będzie miala klopoty na rynku;-)

-wystarczy, by w S. zmienila się struktura zatrudnienia, by bezrobocie spadlo do 3-5% i w tym momencie dla TAKIEJ firmy zaczyna się problem ze znalezieniem dobrych pracowników, a nie ludzi z łapanki z ulicy, pijaków spod budki z piwem;-) Firma, która zaklada, że przez najbliższe 20 lat będzie miala nieprzerwanie do czynienia z 'rynkiem pracodawcy' może się bardzo niemile rozczarować;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13371

 • tapir
 • tapir Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 249
 • Oklaski: 0
to nie jest moje podejście (znam swoje i na pewno nie jest takie jak CT) a bardziej sposób w jaki działają "nasze firmy" nie mówię o takich firmach które mają głównych prezesów na zachodzie a u nas jest tylko kolejny oddział, polak w miarę dobrze prowadzi się jak jest ktoś nad nim i to jeszcze najlepiej gdy jest to obcokrajowiec

CT jest polską firma z polską mentalnością i nawet jakby była pod warszawą to myślę, że było by podobnie
W czasach wykreowanego kryzysu jak na firmę z tyloma negatywnymi opiniami dobrze prosperuję w przeciwieństwie do np. Opoczna i jakiejś drugiej ceramiki (nie pamiętam nazwy), które mają kłopoty na rynku
Po przeczytaniu takich opinii o firmie, gwarantuję Ci, że z oferty pracy w TAKIEJ firmie skorzystają TYLKO ci, którzy nie będą mieli alternatywy;-) Nie skorzystają z niej ci, którzy mają alternatywę. A mają ją ci, którzy wlasną pracą, wyksztalceniem, ale tez znajomościami lub sprytem życiowym sobie na nią zapracowali. MOcno upraszczając: firma zatrudni MIERNOTY, nie mające wyjscia, ludzi tanich. Z takim podejsciem - prędzej czy później firma będzie miala klopoty na rynku;-)
a myślisz że kto teraz jest zatrudniony w CT?
...

a i jeszcze jedno, nie wytykaj mi sieradzkiego podejścia! bo sam jesteś z sieradza, wyjechałeś do łodzi i od razu zrobiłeś się tak światowy, ciekawe czy byłbyś taki mądry jakbyś został tu, może się wstydzisz że pochodzisz z Sieradza?

zauważyłem że lubisz tak innym sieradzanom wytykać chłopskie myślenie, a sam siebie stawiasz nad innymi jako ten mieszczanin a reszta to jakiś zaścianek

pamiętaj, w polskiej literaturze są właśnie opisani tacy jak Ty, pewnie jakbyś wyjechał za granice to byś się nie przyznawał do tego że jesteś polakiem i od razu byś nabrał światowych manier i w ogóle ;)

wracając jeszcze do firm, to co powiesz na molochów jak Adidas, Nike? przecież oni nie liczą się z pracownikami, tam chińczyk robi i nie ma prawa głosu
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc temu przez tapir.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13378

 • Adamek29
 • Adamek29 Avatar
Zodiak socjalista, kto by pomyślał...hehehe

Generalnie ja bym oddzielił pracowników (np. inżynierów) od pracowników (fizoli). Niestety ci drudzy mają mały wpływ na politykę firmy i firma nie liczy się z ich głosem. To się pewnie nie zmieni z dwóch powodów:

1. Niewykwalifikowanej siły roboczej nigdy nie braknie, a jak braknie w Polsce to są tabuny ludzi choćby w Chinach- więc firmy nie muszą ich rozpieszczać i liczyć się z ich głosem.

2. Interes np. związków zawodowych czy zwykłych pracowników nie zawsze (raczej rzadko) idzie w parze z interesem firmy i właścicieli, a niezapominajmy kto komu i za co płaci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13380

 • tapir
 • tapir Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 249
 • Oklaski: 0
Adamek29
i otóż to :)

ale wiesz co teraz będzie? kolejny wypaczony temat "made in zodiak" zaraz napisze dwu stronicowy esej o tym dlaczego my jako pospólstwo mylimy się, i pewnie nie odpowiem na niego z tego względu że mnie nużą takie wywody, po prosu nie będzie mi się chciało tego czytać w końcu i tak nasz argumenty są niczym w porównaniu z człowiekiem światowym oczytanym i w ogóle, ale i tak pewnie siedzi sam w tym samym gównianym systemie, tylko że jeszcze nie wie że jest dojony przez innych ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13396

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
tapir napisał:

CT jest polską firma z polską mentalnością i nawet jakby była pod warszawą to myślę, że było by podobnie
W czasach wykreowanego kryzysu jak na firmę z tyloma negatywnymi opiniami dobrze prosperuję w przeciwieństwie do np. Opoczna i jakiejś drugiej ceramiki (nie pamiętam nazwy), które mają kłopoty na rynku

Jak wspomnialem: to tylko kwestia czasu, jak klopoty zaczną się rownież dla CT.

a myślisz że kto teraz jest zatrudniony w CT?

I wlasnie to będzie źródlem klopotów dla firmy;-) Jej mala elastyczność (gdy przyjdzie np. zmieniac profil produkcji) wynikająca z zatrudniania miernot;-)

...
a i jeszcze jedno, nie wytykaj mi sieradzkiego podejścia! bo sam jesteś z sieradza, wyjechałeś do łodzi i od razu zrobiłeś się tak światowy, ciekawe czy byłbyś taki mądry jakbyś został tu, może się wstydzisz że pochodzisz z Sieradza?

Oczywiście, że nie bylbym;-) I wlasnie dlatego opuścilem to miasto;-) Gdzie indziej mogę sobie pozwolić na więcej;-) Nigdy i nigdzie nie ukrywam tego, gdzie się urodziłem. Prowadzilem i uczestniczylem w wielu dyskusjach na tematy tego miasta. Zdziwilbyś się tapir, ale wcale nie zawsze na nie psioczylem, wręcz przeciwnie: byłem nawet jego obrońcą;-) Ale to byly raczej tematy dotyczące historii Sieradza. Tego jednego naprawdę nie musicie się wstydzić. Innych rzeczy-niestety musicie;-)
zauważyłem że lubisz tak innym sieradzanom wytykać chłopskie myślenie, a sam siebie stawiasz nad innymi jako ten mieszczanin a reszta to jakiś zaścianek

To oczywiscie duże i CELOWE moje uproszczenie. Jednak taka jest prawda, tapir: na wielu polach Sieradz jest zasciankiem.
pamiętaj, w polskiej literaturze są właśnie opisani tacy jak Ty, pewnie jakbyś wyjechał za granice to byś się nie przyznawał do tego że jesteś polakiem i od razu byś nabrał światowych manier i w ogóle ;)

Trafileś w dziesiatkę: gdy jesteśmy z moją kobietą za granicą - mialem wiele sytuacji, gdy z uwagi na to, że we dwoje razem jesteśmy w stanie dogadać się w 6 jezykach - brano nas za nie-Polaków;-) I ja bynajmniej nie wyprowadzałem ich z blędu. Po co? A już na pewno nie w miejscach, gdzie następuje wysyp Polaków (z ich wstydliwymi zachowaniami). Jeżeli natomiast ktoś od razu rozpoznał we mie Polaka - przyznaję sie bez bicia - że jestem Polakiem;-) Takie mam podejscie za granicą;-)
wracając jeszcze do firm, to co powiesz na molochów jak Adidas, Nike? przecież oni nie liczą się z pracownikami, tam chińczyk robi i nie ma prawa głosu

To ja Ci dam inne przyklady:

Boeing, Airbus Industries i McDonell/Douglas. Firmy, ktore razem biorąc mają dominujacą pozycję w swym segmencie rynku, liczą się z opinią pracownikow i raczej nigdy nie będą korzystały z pracy Chinczyków;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13397

 • Adamek29
 • Adamek29 Avatar
Kierowany lokalnym patriotyzmem, oto wstaje, by własną piersią bronić miasta mego! :protest:

W porównaniu Sieradz- Łódź, nasze miasto nie wypada wcale najgorzej. Łódź jest zakorkowana, brudna, zniszczona, a o infrastrukturze lepiej wcale nie wspiminać. A mentalność Łodzian? Pewnie jakieś 60% mieszkańców tej Ziemi Obiecanej to przedstawiciele lub potomkowie rodzin robotniczo-chłopskich, których ściągnięto do pracy w łódzkich fabrykach- teraz siedzą podpici w swoich zdezelowanych kamienicach bez wody i kanalizacji i czekają na babcyną rentę. Łódź stara się zmieniać wizerunek na miasto kultury itd.- z lichym jak dotychczas skutkiem, ale ich największym problemem ( o którym władze głośno nie mówią) jest to niby światowe społeczeństwo.

Problem Sieradza polega na tym, że jako miasto postwojewódzkie, stara się na siłę dogonić m.in. Łódź i inne aglomeracje- to jest błąd. My mamy inne problemy i potrzeby- bardziej małomiasteczkowe i nie ma co się tego wstydzić. Jesteśmy rozdarci między wojewódzkimi aspiracjami, a powiatowymi możliwościami. Miasta gdzie tego rozdarcia nie ma (np. Wieluń, Uniejów czy Poddębice) potrafią wykorzystać swój charakter i naturalne walory do rozwoju.

A światowcem to można być również w Sieradzu :ok: Robić coś fajnego i opłacalnego w małym mieście jest większym sukcesem niż płynąć na dobrej koniunkturze wielkiego molocha. Zresztą wielu woli być grubą rybą w małym stawie niż płotką w jeziorze :glupawka:
zodiak72 napisał:

To ja Ci dam inne przyklady:

Boeing, Airbus Industries i McDonell/Douglas. Firmy, ktore razem biorąc mają dominujacą pozycję w swym segmencie rynku, liczą się z opinią pracownikow i raczej nigdy nie będą korzystały z pracy Chinczyków;-)

To oczywiste że firmy specjalizujące się w nowoczesnych technologiach liczą się z opinią pracowników i nie korzystają z pracy Chińczyków. Zatrudniają pewnie najlepszych inżynierów na świecie, a proste prace pewnie wykonują maszyny. No i niezadowolony pracownik mógłby sabotować produkcję jakiegoś samolotu, a straty były by niewyobrażalne.

Co innego taka Ceramika. Niezadowolony pracownik może co najwyżej zbić kilka płytek, a niezadowolony Chińczyk w fabryce Adidasa może na złość szefowi poplątać sznurówki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13422

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
Adamek29 napisał:
Kierowany lokalnym patriotyzmem, oto wstaje, by własną piersią bronić miasta mego! :protest:

W porównaniu Sieradz- Łódź, nasze miasto nie wypada wcale najgorzej. Łódź jest zakorkowana, brudna, zniszczona, a o infrastrukturze lepiej wcale nie wspiminać. A mentalność Łodzian? Pewnie jakieś 60% mieszkańców tej Ziemi Obiecanej to przedstawiciele lub potomkowie rodzin robotniczo-chłopskich, których ściągnięto do pracy w łódzkich fabrykach- teraz siedzą podpici w swoich zdezelowanych kamienicach bez wody i kanalizacji i czekają na babcyną rentę. Łódź stara się zmieniać wizerunek na miasto kultury itd.- z lichym jak dotychczas skutkiem, ale ich największym problemem ( o którym władze głośno nie mówią) jest to niby światowe społeczeństwo.

Problem Sieradza polega na tym, że jako miasto postwojewódzkie, stara się na siłę dogonić m.in. Łódź i inne aglomeracje- to jest błąd. My mamy inne problemy i potrzeby- bardziej małomiasteczkowe i nie ma co się tego wstydzić. Jesteśmy rozdarci między wojewódzkimi aspiracjami, a powiatowymi możliwościami. Miasta gdzie tego rozdarcia nie ma (np. Wieluń, Uniejów czy Poddębice) potrafią wykorzystać swój charakter i naturalne walory do rozwoju.

A światowcem to można być również w Sieradzu :ok: Robić coś fajnego i opłacalnego w małym mieście jest większym sukcesem niż płynąć na dobrej koniunkturze wielkiego molocha. Zresztą wielu woli być grubą rybą w małym stawie niż płotką w jeziorze :glupawka:

I takich ludzi tam trzeba, jak Ty;-) Z pełnym szacunkiem mówię: potrafisz logicznie argumentować, tapir chyba sobie odpuścił wysilek;-)

Tylko jedna uwaga: w małym mieście każda nowatorska czynność, innowacja wymaga 2 razy więcej wysilku dla przezwyciężania 'oporu materii';-) Mnie juz się nie chce. Ukierunkowałem się na sprawy leżące najbliżej mnie osobiście;-) I jest mi z tym dobrze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ceramika Tubądzin-Ozorków opinie pracowników 8 lata 7 miesiąc temu #13479

 • Adamek29
 • Adamek29 Avatar
zodiak72 napisał:

I takich ludzi tam trzeba, jak Ty;-) Z pełnym szacunkiem mówię: potrafisz logicznie argumentować, tapir chyba sobie odpuścił wysilek;-)

Chyba pierwszy raz bezwarunkowo zgadzam się z Tobą :glupawka:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena