Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Fanatyzm protestancki

Fanatyzm protestancki 8 lata 5 miesiąc temu #12016

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
Wypowiedź z blogu:
http://blogfrog.pl/index.php/go/NTE2MzU ... OTESTANCKI

Dlaczego wydaje mi się, że wiem o KIM wspomina autor w tej wypowiedzi?;-))

FANATYZM PROTESTANCKI

Tyle wytykam katolikom - piszę o błędach doktrynalnych katolicyzmu, o fałszywych naukach, o arogancji, agresji... Ale to nie jest tak, że jedna strona jest zła, a druga jest tylko "dobra", "czysta" i "niewinna". Ostatnio coraz częściej spotykam się z fanatycznie wręcz antykatolickim nastawieniem ludzi z Kościołów protestanckich - że kult słońca ("Każdy kto ma odrobinę wiedzy o katolicyzmie i o historii wie, że katolicyzm jest to starożytny kult solarny" - co za bzdura!), że katolicyzm nie jest wyznaniem chrześcijańskim, że protestant nie może się modlić razem z katolikiem, bo to tak jak modlić się z poganinem ("Modlitwa chrześcijanina z katolikiem jest niedopuszczalna. Nie ma na świecie jednego katolika który jest chrześcijaninem. (...) Teraz poważnie: MODLITWA Z KATOLIKAMI JEST BARDZO POWAŻNYM GRZECHEM. Jeśli ktoś się z nimi modli, mam poważne wątpliwości czy jest on rzeczywiście chrześcijaninem" - wypowiedź z forum "Protestanci"), że nie można być prawdziwym czcicielem Boga (prawdziwie kochajacym Boga) i być katolikiem, że nie można być nawróconym i katolikiem...

Gdy czytam niektóre wypowiedzi protestantów o katolicyzmie, to naprawdę robi mi się bardzo przykro, bo ta nienawiśc i pogarda czasem stają się tak bardzo widoczne. Podobno reprezentują oni prawdę (ewangeliczne chrześcijaństwo), walcząc z fałszem (katolicyzmem) - jeśli walczą po stronie prawdy, to czemu nie wahają się do swej walki używać kłamstw? To jest bardzo przykre.

Przykre jest także to, że starczy mieć odrobinę inne podejście do katolików niż oni - np. być gotowym wspólnie się modlić z nimi, czy bronić katolicyzmu, gdy widzi się, że wyrządza się katolikom zło, by być "oskarżonym" o katolicyzm czy hołdowanie katolicyzmowi - czego ja ostatnio doświadczam. Oto fragmenty naj świeższych wypowiedzi pod moim adresem, jakie pojawiły się na forum "Protestanci", gdy "miałem czelność" napisać w obronie katolików (oba autorstwa tej samej osoby): "Wiesz, Haereticusie, ostatnimi czasy trudno nie zauważyć Twojej na oczach wzrastającej życzliwości do katolicyzmu. To co wypisujesz o tej religii - pełnej kłamstwa, bałwochwalstwa i bluźnierstw - tego wszystkiego, czego Chrystus nienawidzi, lecz Ty, potępiając uczniów Chrystusowych za to, że oni również nienawidzą tego, co nienawidzi ich Pan - nazywasz to całe bagno chrześcijaństwem, czym stwarzasz fałszywy obraz chrześcijan prawdziwych. Ja po prostu nie mogę już czytać tego co piszesz zachowując milczenie, gdyż Twoje hołdy na rzecz katolicyzmu wykraczają poza wszelakie możliwe granice przyzwoitości i są zaprzeczeniem i przeinaczeniem prawdy.... jak możesz? Jak ci język się obraca do mówienia iż katolicyzm, który głosi fałszywego "jezuska", fałszywą naukę i sprowadza rzeszę ludzi do piekła jest chrześcijaństwem.... to jest... pomieszanie jakieś... brak słów... po prostu, hańba ...";"Ty pisząc o katolicyzmie - chrześcijaństwo, oczerniasz chrześcijan, oczerniasz swego brata w Chrystusie, a wstawiasz się gorliwie za pełną pogaństwa religie, mianując ją chrześcijaństwem... od poganina czegoś takiego można się spodziewać, ale od dziecka Bożego? wybielasz bluźniercze praktyki i dźgasz tych, którzy mają odwagę mówić o tym wprost, że zło jest złem... Ty nie bronisz jedynie "kogoś", ale jeszcze bronisz "coś" - religie pogańską, bezprawnie przywłaszczającą sobie miano chrześcijańskiej. Duchem tej religii jest ten, który Twego Pana przybił do krzyża, a Ty tu całą wojnę prowadzisz w obronie religii tego ducha i w obronie tych, którzy mu się przysługują. (...) Skoro tak mówisz, to nie wiesz w ogóle czym jest miłość, masz fałszywe pojęcie o miłości. Miłość grzech nie przykrywa, ani nie gmatwa Słowa Bożego, dla zakamuflowania grzechu, że niby nie jest taki zły - jak Ty ciągle to robisz w imię swojej źle pojętej miłości." Przedstawiam je, bo one dobrze pokazują problem. Dodam, że niedawno na moją wzmiankę, że idę do zboru na nabożeństwo ta sama osoba napisała sarkastycznie, że raczej do parafii (katolickiej). No comment!

Czasem odnoszę wrażenie, że dla niektórych osób wrogość wobec katolicyzmu jest wyznacznikiem ich własnej wiary. Fanatyzm budzi moją odrazę niezależnie od tego po której stronie występuje - katolickiej, prawosławnej czy protestanckiej. I czasem nie dziwię się jednemu z moich znajomych - Michałowi - że widząc pewne postawy protestantów wrócił do rzymskiego katolicyzmu. Bo czytając tak przykre słowa o katolicyzmie, jakie piszą czy mówią niektórzy protestanci - i doświadczając co czeka tego, kto odważy się vbronić katolików - można przeżyć coś jeszcze gorszego niż utrata zaufania do protestantyzmu, niż zrażenie się do niego. Można całkowicie utracić wiarę.

Dlaczego ludzie, którzy czytają Ewangelię nie widzą tego, że Jezus uczył innej walki? Dlaczego nie widzą tego, że Jezus uczył głoszenia prawdy, a nie posługiwania się półprawdami czy wręcz idiotycznymi, niedorzecznymi kłamstwami? Dlaczego nie widzą tego, że w pogardzie, z jaką odnoszą się do katolików nie ma tej miłości bliźniego, którą Pan nam pokazał? Dlaczego nie widzą tego, że traktowanie katolików jak pogan i pogardzanie nimi dlatego, ze są pogrążeni w błędach jest złe? Dlaczego inna miarą mierzą błędy katolickie a inna prostestanckie (wszak i w protestantyzmie nie brakuje przegięc, wprowadzane są niekiedy nauki nie majace nic wspólnego z Biblią, a jednak nikt tego aż tak nie piętnuje!)? Dlaczego używanie języka miłości ograniczają do tych tylko, którzy zgadzają się z ich osobistymi poglądami religijnymi?

Długi czas miałem mocno wyidealizowaną wizję protestantyzmu. Ona teraz w krótkim czasie - pod wpływem zachowań kilku osób - poszła w ruinę. I jeśli nie porzucam od razu Kościoła ze względu na zgniłe owoce, które widzę, to tylko dzieki temu, że staram się swoją wiarę budować na Bogu a nie na ludziach. Tym, co widzę, i czego doświadczam jestem zdruzgotany, ale trzymam się Boga tak, jak potrafię - na przekór szatanowi, który - widzę to - także i ludzi wierzących wykorzystuje, aby wyrwać mnie z Kościoła Chrystusowego, aby podkopać moją wiarę. Jestem zbulwersowany tym, co widzę. Nie można jako doktryny wiary przyjmować antykatolicyzmu, bo taka doktryna jest tak samo fałszywa, jak doktryny katolickie. Nie można walczyć o prawdę posługując się kłamstwem, pomówieniami i poniżaniem. Jeśli takie zjawiska występują, to z Bogiem ma to jeszcze mniej wspólnego niż rzymski-katolicyzm. Podstawą życia chrześcijańskiego jest osobista społeczność z Bogiem, a ta odbija się także w podejściu do innych ludzi. Człowiek, który ma społeczność z Bogiem nie posługuje się kłamstwem i pomówieniami, nie oskarża fałszywie, nie poniża, nie wyraża pogardy...

Jest mi bardzo przykro, gdy widzę, że za pięknymi słowami, zapewnieniami o "wierze ewangelicznej" nie idą czyny i słowa zgodne z tym, co znajdujemy w Ewangelii. Boli mnie, gdy widzę, że pro-chrystusowośc zastępowana jest przez anty-katolicyzm. I ja w takich działaniach i w takich słowach nie widzę Boga. Bo one prowadzą tylko do ruiny duchowej, a nie do duchowego wzrostu. I to "po obu stronach barykady" - prostestantyzm niszczy od wewnątrz, a katolików zraża do prostestantów i zamyka ich na Ewangelię Chrystusową. Wstyd mi za ludzi, którzy zioną nienawiścią do katolicyzmu, a imię Chrystusa mają na ustach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 8 lata 3 miesiąc temu #13039

 • krzysztof k
 • krzysztof k Avatar
Od kilku lat czytuję Biblie , można powiedzieć że zarówno Stary Testament jak i Nowy jest mi znany i rozumiem nauki Bibili.Problem polega na tym że nauki kościoła rzymskiego nijak mają się do Słowa Bożego.Nie odrazu doszedłem do takich wniosków , ale po uważnym czytaniu i analizie. Pochodzę z rodziny katolickiej , Próbowałem kilkakrotnie uzyskać odpowiedź na dręczące mnie pytania..
1) Dlaczego w kościłach katolickich klęka się przed figurami i obrazami mimo że Biblia tego zabrania ?
2)dlaczego papieża "Ojcem Świętym " mimo że w ewangeli Mateusza Jezus zakazał tego?
3)czemu księża mają czarne stroje a podają się za ludzi niosących "światło"?.......itp
Czytając Biblię nasuwa mi się mnustwo pytań które krzyżóją się z naukami i postępowaniem katolickim .Odważyłem się kilka razy na rozmowę z księżmi ,chciałem aby wytłumaczono mi te sprzeczności ,,jednak reakcje były bardzo dziwne , zazwyczaj wrogie a odpowiedzi wykrętne,,,nigdy nie otrzymałem jasnej odpowiedzi !!!!. Dlatego uważam że coś tu nie gra..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 8 lata 3 miesiąc temu #13040

 • zodiak72
 • zodiak72 Avatar
 • Wylogowany
 • To wcale nie spamer
 • Posty: 804
 • Oklaski: 0
Chłopie, nie masz większych problemow w życiu? ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 7 lata 4 miesiąc temu #18355

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 7 lata 4 miesiąc temu #18356

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 7 lata 4 miesiąc temu #18359

 • niet
 • niet Avatar
 • Wylogowany
 • Starszy sieradzanin
 • Posty: 316
 • Oklaski: 0
krzysztof k to na mój rozum drugie wcielenie tatko.
czekam na trójcę świętą.

te same, wręcz infantylne, błędy w składni i interpunkcji na to wskazują. o treści nie wspominając, bo jej nie zrozumiałem - jak u tatko
dziękuję, nie ma za co, proszę bardzo moderatorze :)
Mój pies nie lubi psów
A ja nie lubię ludzi
Woń zadów, jazgot słów
Obu nas szczerze nudzi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 7 lata 4 miesiąc temu #18608

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Fanatyzm protestancki 7 lata 4 miesiąc temu #18610

 • 123sieradz
 • 123sieradz Avatar
krzysztof k napisał:
Od kilku lat czytuję Biblie , można powiedzieć że zarówno Stary Testament jak i Nowy jest mi znany i rozumiem nauki Bibili.Problem polega na tym że nauki kościoła rzymskiego nijak mają się do Słowa Bożego.Nie odrazu doszedłem do takich wniosków , ale po uważnym czytaniu i analizie. Pochodzę z rodziny katolickiej , Próbowałem kilkakrotnie uzyskać odpowiedź na dręczące mnie pytania..
1) Dlaczego w kościłach katolickich klęka się przed figurami i obrazami mimo że Biblia tego zabrania ?
2)dlaczego papieża "Ojcem Świętym " mimo że w ewangeli Mateusza Jezus zakazał tego?
3)czemu księża mają czarne stroje a podają się za ludzi niosących "światło"?.......itp
Czytając Biblię nasuwa mi się mnustwo pytań które krzyżóją się z naukami i postępowaniem katolickim .Odważyłem się kilka razy na rozmowę z księżmi ,chciałem aby wytłumaczono mi te sprzeczności ,,jednak reakcje były bardzo dziwne , zazwyczaj wrogie a odpowiedzi wykrętne,,,nigdy nie otrzymałem jasnej odpowiedzi !!!!. Dlatego uważam że coś tu nie gra..

Dlaczego , dlaczego , dlaczego ....?

choćby dlatego- KLIK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena