Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT: BAŁWOCHWALCY NA START!

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19852

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Jak wielu Polaków czyta Pismo Święte?
Jak wielu księży czyta i zna Pismo Święte?
Co do własnego zaangażowania każdy sam może sobie odpowiedzieć.
Natomiast jeżeli nie przebywasz z innym człowiekiem 24 godziny na dobę, to wydawać się może, że wydawanie opinii na temat tego drugiego człowieka jest niemożliwe. A jednak!

Skutecznym biblijnym weryfikatorem są owoce, efekty życia danego człowieka.
Jak zweryfikować podejście każdego księdza do bałwochwalstwa, do jego znajomości Pisma Świętego? Wystarczy zdefiniować czym jest bałwochwalstwo, a następnie popatrzyć na księży; co robią, co mówią odnośnie bałwochwalstwa.

Nieprawdopodobną kontrowersją jest drugie przykazanie z Pisma Świętego w pełnym brzmieniu: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, bo Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który za nieprawość ojców karze synów do trzeciego i czwartego pokolenia, tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.” IIMojż.20,4-6.

Każdy myślący człowiek, gdy przeczyta to drugie z przykazań, to właściwie nie trzeba mu tłumaczyć że wszelkie kulty figur i obrazów są zabronione przez Boga. Ale dla księży to przykazanie jest zakryte. I nie tylko jest ono zakryte dla księży, ale zakrywają je przed członkami kościoła.

Jesteś myślącym człowiekiem?
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19856

 • Anonymous
 • Anonymous Avatar
Kuriozum Księgi Barucha.

Poniżej zamieszczam kuriozalny fragment tekstu z Księgi Barucha:

1 „Odpis listu wysłanego przez Jeremiasza do tych, którzy jako niewolnicy mieli być uprowadzeni przez króla babilońskiego do Babilonu, by im oznajmić, co mu Bóg polecił.
Z powodu grzechów, jakie popełniliście przeciw Bogu, będziecie uprowadzeni w niewolę do Babilonu przez króla babilońskiego, Nabuchodonozora. 2 Gdy już wejdziecie do Babilonu, pozostaniecie tam przez wiele lat, na długi czas, aż do siódmego pokolenia. Potem wyprowadzę was stamtąd w pokoju.

3 Oto ujrzycie w Babilonie niesionych na ramionach bogów ze srebra, złota i drewna, którzy bojaźń wzbudzać będą w poganach. 4 Uważajcie więc, byście się nie upodobnili do cudzoziemców i by was nie ogarnęła bojaźń przed tymi bogami.
5 Kiedy zobaczycie tłum, który idąc przed i za nimi, cześć oddawać im będzie, powiedzcie sobie w myśli: Tobie należy się cześć, o Panie! 6 Mój bowiem anioł jest z wami i on sam szuka dusz waszych.7 Rzemieślnik wygładził język tych bogów, sami zaś, pozłoceni i posrebrzeni, są oszustwem i nie mogą mówić. Jak pannie, która kocha się w strojach, oni robią wieńce na głowy swoich bogów. Zdarza się, że kapłani kradną złoto i srebro swoim bogom o obracają na własne potrzeby, dają je też nierządnicom spod [tego samego] dachu.
Ubierają w szaty, jak ludzi, bogów srebrnych, złotych i drewnianych, którzy nie mogą się obronić przed rdzą i robakami. Gdy odziewają ich w szkarłatne szaty, ścierają z ich twarzy kurz świątyni, który w wielkiej obfitości na nich osiada.
12 Ten trzyma berło jakby jaki rządca kraju, ale nie może zabić, jeśliby ktoś przeciw niemu wykroczył. Ów trzyma w prawicy miecz i siekierę, ale nie obroni siebie w czasie wojny ani przed złodziejami. Dlatego jasną jest rzeczą, że nie są bogami; więc się ich nie bójcie!

15 Jak naczynie stłuczone staje się dla człowieka bezużyteczne, tak się rzecz ma z ich bogami, umieszczonymi w świątyniach. Oczy mają pełne kurzu unoszącego się spod nóg przechodniów. Jak za tym, co obraził króla, dokoła zamyka się dziedzińce, jako za skazanym na śmierć, tak kapłani obwarowują świątynie drzwiami, zamkami i zasuwami, aby nie zostali ograbieni przez złodziei.

18 Światła zapalają, i to więcej niż sami potrzebują, a żadnego ci bogowie ujrzeć nie mogą. Są oni jak belka w domu: wnętrze ich jak powiadają, jest stoczone przez robactwo, wychodzące z ziemi, pożera ich wraz
z szatami, a oni tego nie czują.
20 Oblicze mają czarne od dymu unoszącego się ze świątyni. Na ich ciała i głowy siadają nietoperze, jaskółki i [inne] ptaki; tak samo koty po nich łażą. Stąd poznajecie, że nie są bogami, dlatego się ich nie bójcie. Złoto, którym dla ozdoby są pokryci, nie będzie błyszczeć, jeśli ktoś śniedzi z niego nie zetrze.
Ani nie czuli oni, kiedy ich odlano. 24 I chociażby byli kupieni nie wiedzieć za jak wielką cenę, nie ma w nich ducha.
25 Ponieważ nie mają nóg, na ramionach muszą być noszeni, pokazując w ten sposób ludziom swą nicość. Muszą się też czuć zawstydzeni ich czciciele tym, że gdy któryś z nich przypadkiem upadnie, to go sami podnoszą. Jeżeli zaś ktoś go prosto postawi, nie może poruszyć się sam, a jeżeli będzie nachylony, prosto nie stanie. Dlatego jak przed zmarłymi stawia się im dary. 27 Kapłani ofiary bogom składane sprzedają na własne potrzeby, podobnie ich żony peklują dla siebie mięso z ofiar, a nie dają z nich ani biednemu, ani choremu.
Kobiety ich w okresie słabości miesięcznej oraz po połogu dotykają ofiar. Stąd wiecie, że nie są bogami, i nie bójcie się ich. Jakżeż ich nazwać bogami? Przecież kobiety składają ofiary bogom srebrnym, złotym i drewnianym.
30 Kapłani siedzą w świątyniach z rozdartymi płaszczami, z ogolonymi brodami i czaszkami, z nienakrytymi głowami. Ryczą i krzyczą przed bogami swymi, jak to niektórzy czynią na stypie. Kapłani biorą szaty bogów i przyodziewają nimi swoje żony i dzieci. A Jeśli [tym bogom] ktoś zrobi coś dobrego albo coś złego, nie mają możności za to odpłacić. Nie mogą też dać ani bogactw, ani miedziaków. Jeśliby ktoś jakiś ślub złożył, a nie dotrzymał go, nie będą tego dochodzić. Człowieka nie wyrwą śmierci ani też nie wybawią słabego z ręki mocnego. Niewidomemu wzroku nie przywrócą ani nie pomogą uciśnionemu. Nad wdową się nie ulitują ani też nie będą dobrodziejami sierot. Bogowie drewniani, pozłacani i posrebrzani mogą być przyrównani do kamieni wydobytych z gór, a tych, którzy im cześć oddają, spotka hańba.
39 Jakże więc można myśleć o nich, że są bogami, albo ich tak nazywać? Nadto. Sami Chaldejczycy ich znieważają: gdy zobaczą jakiegoś niemego, który nie może mówić, przynoszą Bela, prosząc, by go obdarzył mową, jakby on mógł ich usłyszeć. A nie mogą pojąć, że takich bogów należy porzucić; do tego stopnia rozumu nie mają. Kobiety opasane sznurami siedzą przy drogach, palą otręby jak kadzidło. Skoro którejś z nich udało się przespać z kimś z przechodzących, to natrząsa się z sąsiadki, że nie była tak zaszczycona jak ona i że jej sznur nie został przerwany. Wszystko, co się dla tych bogów czyni, jest oszustwem. Jakże więc można sądzić lub mówić, że to są bogowie?
Rzemieślnicy i złotnicy zrobili ich – niczym innym nie są, tylko tym, czym oni chcieli, aby byli. Sami rzemieślnicy nie dożyli długich lat, jakże więc ich wytwory mają być bogami? Pozostawili więc swoim potomkom hańbę i oszustwo. Kiedy przyjdzie czas wojny i klęski, wówczas kapłani naradzają się, gdzie ukryć się wraz z tymi bogami. Jakże więc nie pojąć tego, że nie są bogami ci, którzy nie mogą zachować siebie od wojny i klęsk?

50 Dlatego niech będzie wiadomo, że rzeczy drewniane, pozłacane i posrebrzane są oszustwem. Wszystkie narody i wszyscy królowie niech wiedzą, że nie są one bogami, ale dziełem rąk ludzkich i żadnego działania Bożego w nich nie ma. Któż więc nie pozna, że nie są bogami? Żadnego króla mad krajem nie postawią ani deszczu nie ześlą ludziom. Spraw ich nie rozsądzą ani nie uwolnią skrzywdzonego, będąc bezsilni jak wrony między niebem a ziemię. Kiedy pożar wybuchnie w świątyni bogów drewnianych, pozłacanych i posrebrzanych, kapłani ich uciekają i ocalają się, a oni sami w środku palą się jak belki. Nie mogą oprzeć się ani królowi, ani nieprzyjacielowi. Jakże więc może się komuś wydawać albo może ktoś myśleć, że są bogami? Bogowie drewniani, posrebrzani i pozłacani ani przed złodziejami, ani przed rozbójnikami nie mogą się obronić, którzy jako silniejsi od nich zabierają im złoto, srebro i ubranie, co jest na nich, i odchodzą, a oni nie mogą obronić siebie. Dlatego lepiej jest być królem, który może pokazać swe męstwo, albo pożytecznym w domu naczyniem, którym posługuje się właściciel, niż tymi fałszywymi bogami; albo bramą domu, która ochrania wszystko, co jest w nim, niż tymi fałszywymi bogami; albo kolumną drewnianą w pałacu królewskim niż tymi fałszywymi bogami.
Słońce, księżyc i gwiazdy, które świecą i otrzymały zadanie, by były pożyteczne, chętnie okazują posłuszeństwo. Podobnie i błyskawica, kiedy zabłyśnie, jest piękna dla wzroku. Dlatego też i wiatr wieje w każdym miejscu. Podobnie i chmury, kiedy otrzymają od Boga polecenie, by przelatywać nad ziemią, wykonują nakaz; także i piorun z wysoka zesłany, aby niszczyć góry i lasy, wykonuje polecenie.
62 A ci ani wyglądem, ani siłą nie dadzą się [z nimi] porównać. Stąd wcale nie należy mniemać, że są oni bogami, ani ich tak nazywać nie mogą bowiem ani karać, ani dobrze czynić ludziom. Skoro więc wiecie, że nie są bogami, nie bójcie się ich! Nie złorzeczą oni ani nie błogosławią królom. Poganom znaków na niebie nie ukażą, nie błyszczą jak słońce ani nie świecą jak księżyc. Zwierzęta są od nich mocniejsze, mogą bowiem uciec do kryjówki i tak pomóc sobie.
W żaden sposób nie stwierdziliśmy, że są bogami, dlatego się ich nie bójcie!
Jak strach na wróble na grządce ogórków, który przed niczym nie strzeże, są ich bogowie drewniani, pozłacani i posrebrzani. Podobnie można przyrównać ich do bogów drewnianych, pozłacanych i posrebrzanych do krzaka cierniowego w ogrodzie, na którym siada każdy ptak, albo do trupa porzuconego w ciemnościach.
71 Z purpury i bisiorów, które na nich butwieją, poznajecie, że nie są bogami.
Na koniec oni sami będą stoczeni [przez robactwo] i staną się przedmiotem hańby w kraju. Przeto lepszy jest człowiek sprawiedliwy, który nie posiada bożków, będzie bowiem daleko od hańby.”
Ks. Barucha 6,1-72.

Na czym polega paradoks Księgi Barucha?
Księgi tej jak i innych tzw. Ksiąg wtórokanonicznych nie ma w Bibliach wydawanych przez kościoły typu protestanckiego. Gdyby ta księga została umieszczona w Bibliach protestantów, kościołów ewangelicznych, to możnaby oskarżać tamte kościoły że umieściły ją w Piśmie Świętym, aby móc czepiać się Rzymskich katolików. Jednak jakimś dziwnym trafem znalazła się ona w Piśmie Świętym mającym imprimatur Kościoła Rzymsko-katolickiego. Pomimo, że we wstępie do Księgi Barucha redakcja napisała: „kanon hebrajski ksiąg świętych jej nie znał.” „Księga Barucha stanowi jedno z siedmiu pism wtórokanonicznych Starego Testamentu.” A więc wg autorów Tysiąclatki ta i pozostałe 6 ksiąg wtórokanonicznych nie są równoważne z pozostałymi księgami Biblii, a mimo to była zachęta do jej czytania ze strony kardynała Stefana Wyszyńskiego a także papieża Karola Wojtyły. Tylko czy razem z zachętą do czytania jest nakłanianie do przestrzegania Słowa, czy raczej polecane teksty są lekceważone przez samych zachęcaczy?
Co w tej Księdze wyczytaliśmy i jak w odniesieniu do jej przesłania traktować kapłanów, którzy ją lekceważą, a na dodatek propagują nieposłuszeństwo własnemu Pismu Świętemu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19886

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Pismo Święte mówi, że Bóg jest Duchem. A więc jeżeli jest Duchem, to próba kultu czegokolwiek, poza Bogiem jest bałwochwalstwem. A Słowo mówi jednoznacznie:

„Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” IKor.6,9-10.

Czy wiesz już czym jest bałwochwalstwo? Jeżeli nie, to zapytaj się swojego tzw. duchownego, zapytaj się na lekcji religii, sprawdź czy czasem w twoim kościele nie praktykuje się bałwochwalstwa jako pobożności. Bo taka niby pobożność prowadzi do piekła. Zrób to dla własnego dobra i dla dobra twojej rodziny, dla dobra kościoła, którego jesteś członkiem.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19914

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
STATYSTYKA BAŁWOCHWALSTWA W PIŚMIE ŚWIĘTYM

Jeżeli chcemy dyskutować na temat bałwochwalstwa nie możemy tego robić bez wcześniejszego sprecyzowania: co jest bałwochwalstwem, co bałwochwalstwem nie jest. A najpewniejszą definicją bałwochwalstwa jest biblijna definicja bałwochwalstwa.
Na początek trochę statystyki:
Wyraz "bałwan" występuje w Biblii 131 razy. W NT 21.
Wyraz "bałwochwalca" występuje w Biblii i tylko w NT - 7 razy.
Wyraz "bałwochwalczy" 2 razy w ST.
Bałwochwalstwo 13 razy z czego w NT 6 razy.
Bożek 35 razy z czego w NT 3 razy.
Powyższa statystyka pochodzi z konkordancji do protestanckiej Biblii tzw. Brytyjki.

W konkordancji do watykańskiej Biblii Tysiąclecia:
„Bałwan” 16 razy,
„Bałwochwalca 7 razy,
„Bałwochwalczy” 3 razy,
„Bałwochwalstwo” 5 razy.
Jak łatwo się zorientować, watykańscy katolicy zredukowali w swoim tłumaczeniu ilość wyrazu bałwochwalczego.
W to miejsce obrodziły „bożki” – 146 razy.

Przy pewnej zbieżności co do niektórych tłumaczeń tego zjawiska widzimy, że to co w tłumaczeniu „protestantów” jest nazywane „bałwanem”, Watykaniści nazywają „bożkiem”
Rozbieżności w ilości tego rodzaju słownictwa wynikają też z powodu dodanych do wydania Biblii Tysiąclecia ksiąg apokryficznych – nie natchnionych przez Ducha Świętego, których to ksiąg nie ma w wydaniach „protestanckich”.

Jak łatwo się zorientować, aby rzetelnie przeprowadzić analizę zjawiska bałwochwalstwa, grzechu bałwochwalstwa, z precyzyjnym przedstawieniem tego zjawiska trzeba by napisać małą książeczkę w której wzięto by pod uwagę wszystkie cytaty i ich różnorodny kontekst.
Tak gruntownej analizy raczej nie będę robił.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19918

 • mnino
 • mnino Avatar
 • Wylogowany
 • Administrator
 • Posty: 231
 • Otrzymane podziękowania: 1
 • Oklaski: 1
Rozbieżności w ilości tego rodzaju słownictwa wynikają też z powodu dodanych do wydania Biblii Tysiąclecia ksiąg apokryficznych – nie natchnionych przez Ducha Świętego, których to ksiąg nie ma w wydaniach „protestanckich”.
A jakimi to kryteriami kierowali się protestanci określając jedne księgi natchnionymi, a drugie apokryfami?

I jedno tłumaczenie, i drugie zapewne dalekie jest od oryginału. To w języku łacińskim też pewnie nie jest wierną kopią z greckiego czy hebrajskiego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19930

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
mnino napisał:

A jakimi to kryteriami kierowali się protestanci określając jedne księgi natchnionymi, a drugie apokryfami?

I jedno tłumaczenie, i drugie zapewne dalekie jest od oryginału. To w języku łacińskim też pewnie nie jest wierną kopią z greckiego czy hebrajskiego.


O tym które Księgi Starego Testamentu są natchnione mamy dwóch podstawowych świadków:
- wykazy Ksiąg, które Żydzi uznawali jako natchnione w starożytności,
- Księgi które cytował Syn Boży w czasie posługi musiały być natchnione, gdyż Syn Boży nie mógł powoływać się na nauki ludzkie.
Innym wyznacznikiem jest wzajemna zgodność ksiąg natchnionych. W Bożym Słowie nie może być sprzeczności. Gdy pomiędzy jakąś księgą i innymi Pismami są sprzeczności, to możemy podejrzewać, że nie jest to księga natchniona.
Apokryfy nie są spójne z Księgami natchnionymi.
Tak więc co do ST nie ma większych problemów

Co do Nowego Testamentu powtarza się zasada koniecznej wzajemnej spójności.
Inną jest zaliczanie danej księgi do kanonu przez pierwszych chrześcijan.

Przy wątpliwościach co do jakości danego zestawu Ksiąg traktowanych jako natchnione najlepiej popatrzyć na owoce, skutki, jakość chrześcijaństwa, które jest wynikiem posługiwania się danym zestawem ksiąg.
Gdybyśmy uznali chrześcijaństwo praktykowane przez zwolenników, członków kościoła watykańskiego jako wzorcowe, to jaką jest jakość tego chrześcijaństwa?
Jeżeli za jakośc watykańskiego chrześcijaństwa odpowiada jakość Biblii watykańskiej, to jaka jest jakość tej Biblii?

Współcześnie mamy dostępne Pismo Święte w językach narodowych i najczęściej wydania te są tłumaczone z języków oryginalnych. tak więc są dość wiernie oddającymi przesłanie.
Tłumaczenie na łacinę nastąpiło w V wieku. I pierwsze tłumaczenia, nauczanie odbywało się na pdst. tłumaczenia z łacinskiego tłumaczenia - Wulgaty.

Gdy wiesz, które księgi nie są natchnione, to możesz śmiało posługiwać się także wydaniami watykańskimi z apokryfami.

Jedynie tłumaczenia Świadków - Nowego Świata, posiadają przeinaczenia w tłumaczeniach.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19931

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
STATYSTYKA BAŁWOCHWALSTWA W PIŚMIE ŚWIĘTYM Cd.


Właściwie nie mogę stwierdzić, że Kościół uprawia, czy propaguje bałwochwalstwo.
To robią kościoły.
Jeżeli Kościół wchodzi w bałwochwalstwo, to przestaje być Kościołem, a staje się kościołem.
Żyjemy w kraju zdominowanym przez wpływy i propagandę sukienkowych, którzy starają się wzbudzić w Polakach przekonanie, że te inne kościoły pojawiły się dlatego, że korzystają z innych, niedobrych Biblii. I (wg nich) inność tych kościołów bierze się nie z innego odczytania tej samej Biblii, ale inność bierze się z tego, że posługują się innym Pismem Świętym. Dlatego chcąc dotrzeć do watykańskich katolików staram się posługiwać wydaniami Pisma posiadającymi imprimatur ich kościoła.
Odnośnie wydań Tysiąclatki (już chyba 5 poprawianych wydań) nie są one generalnie złe. Są to tłumaczenia z języków oryginalnych, a więc dające największe szansę na poprawność tłumaczenia. Przemilczmy problem apokryfów, czy pojedynczych fragmentów tłumaczonych w kontrowersyjny sposób.

„Bałwan”.
Co możemy wyczytać z Tysiąclatki odnośnie bałwanów:
Est.4,17p. – 17 –ty werset ma w tłumaczeniu watykańskim 24 wersetów a do z.
17p mówi o bałwanach pogan,
PS.89,10, Jer.5,22; 31,35; (51,42;?) Jon.2,4 – bałwany morskie,
106,36 – o Żydach „zmieszali się z poganami i nauczyli się ich uczynków; zaczęli czcić ich bałwany, które stały się dla nich pułapką.”
Iz.2,20 – w dniu Pana Zastępów „człowiek wyrzuci kretom i nietoperzom bożki swe srebrne i bałwany złote, zrobione po to, by im cześć oddawał,”
Jer.50,2 – „…Bez osłonek mówcie: „Babilon zdobyty! Bel pohańbiony! Merodak rozbity! Bóstwa ich są okryte hańbą, pokruszone zostały ich bałwany!”
Jer.51,42 – „Wezbrało na Babilon morze, pokryła go nawałnica bałwanów.”
Ezech.20,7-8 – „Niech każdy odrzuci bożki nękające jego oczy; nie kalajcie się bałwanami egipskimi! Ja jestem Pan, Bóg wasz. Lecz oni zbuntowali się przeciwko Mnie i nie chcieli Mnie słuchać. Nie odrzucili bożków nęcących ich oczy i nie wyzbyli się bałwanów egipskich.”
Ezech.20,31 – „A gdy składacie swoje ofiary i przeprowadzacie swe dzieci przez ogień, to kalacie się ze wszystkimi bałwanami ich aż do dnia dzisiejszego.”
30,13 – „Tak mówi Pan Bóg: Zniszczę bożki i położę kres bałwanom z Nof,”
Dz.7,39-43 – „Nie chcieli go słuchać nasi ojcowie, ale odepchnęli go i zwrócili serca ku Egiptowi. Zrób nam bogów – powiedzieli do Aarona – którzy będą szli przed nami, bo nie wiemy, co się stało z tym Mojżeszem, który wyprowadził nas z ziemi egipskiej. Wówczas to zrobili sobie cielca i złożyli ofiarę bałwanowi, i cieszyli się dziełem swoich rąk. Ale Bóg odwrócił się od nich i dopuścił, że czcili wojsko niebieskie, jak napisano w księdze proroków:”
Jud.0,13 – porównanie ludzi do bałwanów morskich

Analizując cytaty z „bałwanami” w Tysiąclatce pojawia się pewien zafałszowany obraz bałwanów. Większość tych wersetów mówi o bałwanach jako o produktach pogan.
Tylko trzy z tych wersetów mają odniesienie do Żydów jako ludu Bożego. Właściwie można odczytywać te wersety że bałwanami to zajmowali się głównie poganie i że co najwyżej lud Boży przejmował od pogan ten potępiony zwyczaj. A my Polacy jesteśmy od wieków wierzący, jesteśmy ludem Bożym i my niczego nie przejęliśmy od pogan. Przecież Polska jest od wieków chrześcijańska.
Tyle że wśród tych cytatów są też wzmianki o tym, że i lud Boży sam produkował bałwany i oddawał im kultową cześć. Tak więc jeżeli nawet Polacy są od wieków chrześcijanami, to też stoją przed zagrożeniem, że mogą zostać bałwochwalcami, że już są bałwochwalcami.

Już z tych wersetów można się zorientować; co to są bałwany. Są to wytwory człowieka i tym kultowym produktom ludzie oddają cześć boską. Bałwany te dla dodania im splendoru są produkowane z drogich materiałów – srebra, złota, z kamienia (pokruszone).

Próbując odnieść się przy pomocy powyższych cytatów do czasów nam współczesnych możemy się zastanowić, czy w Polsce funkcjonują bałwany, czy Polacy posiadają na wyposażeniu w swoich kościołach kultowe posągi, obrazy, przedmioty, wykonane ze srebra i złota, czy pokryte srebrem i złotem, upiększone tak, że są one „nękające oczy”?
Czy Polacy oddają kultową cześć tym produktom wykonanym przez ludzi?
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19940

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
KTO JEST BAŁWOCHWALCĄ ?

Oczywiście możemy nie wiedzieć co jest bałwochwalstwem. Możemy wiedzieć i praktykować bałwochwalstwo idąc w zaparte; że to bałwochwalstwo nie jest. Że bałwochwalcami mogą być tylko typowi, zdeklarowani poganie, a członkowie kościołów mieniących się chrześcijańskimi nie mogą być bałwochwalcami, … bo nazywają siebie chrześcijanami.
Biorąc pod uwagę, że bycie kimś nie jest uzależnione od własnego przekonania ale świadczą o tym fakty precyzujące pozycję danego człowieka. Dlatego nie mają większego znaczenia czyjeś przekonania, czy fałszywe oskarżenia, ale liczą się f a k t y.
W odniesieniu do bałwochwalstwa jedynym prawidłowym wyznacznikiem jest opinia na ten temat Słowa Bożego.
Zobaczmy więc, co mówi Boże Słowo w tłumaczeniu Tysiąclatki na temat tego, kto jest bałwochwalcą. W tym tłumaczeniu Pisma podobnie jak w tłumaczeniu Brytyjki bałwochwalca pojawia się dopiero w NT.

- „Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle, ani o ludzi chciwych albo zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą.” IKor.5,9-11
Jak łatwo się zorientować przynależność kościelna nie jest gwarancją, że dany człowiek nie będzie tkwił w grzechach, w tym i w bałwochwalstwie.

- „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą Królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego.” IKor.6,,9-10,
Biorąc pod uwagę powagę zagrożenia na wypadek trafienia do piekła w przypadku trwania w którymś z powyższych grzechów, człowiek myślący będzie „dmuchał na zimne”, będzie unikał wszystkiego, co ma choćby pozór np. bałwochwalstwa. Natomiast człowiek bezmyślny, ślepy duchowo, lub po prostu głupi będzie tkwił w powyższych grzechach i przy nawet pewnej świadomości biblijnej, będąc nawet funkcjonariuszem w jakimś kościele; wyląduje w piekle.
Jaka jest Twoja postawa?

- „Nie bądźcie też bałwochwalcami, jak niektórzy z nich, (chodzi o Żydów) według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstał, by się oddawać rozkoszom.” IKor.10,7,
Warto przeczytać kontekst tego wersetu.

- „O tym bądźcie przekonani, że żaden rozpustnik ani nieczysty, ani chciwiec – to jest bałwochwalca – nie ma dziedzictwa w Królestwie Chrystusa i Boga.” Ef..5,5.

- „A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga>>.” Obj.21,8.

Jak łatwo się zorientować, w powyższych wersetach z Nowego Testamentu nie można znaleźć definicji; kim jest bałwochwalca. Są tylko ostrzeżenia, aby nie być bałwochwalcą i jakie są straszne konsekwencje bycia bałwochwalcą.
Jak widać Żydzi a nawet Koryntianie doskonale zdawali sobie sprawę; na czym polega bałwochwalstwo i nie trzeba im było tego tłumaczyć. Stary Testament szczegółowo i dobitnie przedstawiał i omawiał grzech bałwochwalstwa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad swoją religijnością; czy nie jest w nią czasami wplecione bałwochwalstwo? Uświadom sobie jak potwornym jest zagrożenie dla bałwochwalców!

Jak łatwo się zorientować, na podstawie wersetów z występującym wyrazem „bałwochwalca” nie można określić, zdefiniować pojęcia; kto jest bałwochwalcą.
Dla poszerzenia spektrum informacji o bałwochwalstwie, przeanalizujmy jeszcze następne wersety w których występują wyrazy pochodne:
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19968

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
BAŁWOCHWALCZY:

„Wam każę odpokutować za waszą rozpustę, i cierpieć będziecie za wasze grzechy bałwochwalcze, a poznacie, że Ja jestem Pan Bóg>>. Ez.23,49

„I wyciągnę rękę przeciwko Judzie i przeciw wszystkim mieszkańcom Jeruzalem; i wytępię z tego miejsca pozostałości Baala oraz imiona sług bałwochwalczych wraz z kapłanami.” Sof. 1,4 (Sof. Jest apokryfem)

Zobacz jaką trwałość ma bałwochwalstwo?
Grzech bałwochwalstwa jest dla Boga obrzydliwością na wieki. Natomiast trwałość bałwanów jest żadna i podlega wytępieniu, tak jak wytępieniu podlegają fałszywi kapłani prawdziwych bałwanów.

Co wybierasz? Trwanie w bałwochwalstwie, które jest czymś nietrwałym, aby za zawsze wylądować w piekle razem z fałszywymi kapłanami, czy odrzucisz fałszywych kapłanów razem z ich prawdziwymi obrzydliwościami, aby na zawsze być z Bogiem? Co wybierasz?

I jeszcze jeden werset; IKor.8,10 którego nie przytoczę, gdyż do jego zrozumienia potrzebne jest odczytanie go w kontekście całego 8 rozdziału. Chodzi o spożywanie pokarmów składanych w ofierze bałwanom, bożkom i różnicy pomiędzy poganami i chrześcijanami w patrzeniu na realia istnienie i nie istnienia bożków.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19996

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
BAŁWOCHWALSTWO

„Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa. Ponieważ wzgardziłeś nakazem Pana, odrzucił cię On jako króla>>.” ISam.15,23

„…strzeżcie się bałwochwalstwa.” IKor.10,14 W nawiązaniu do starotestamentowej historii Izraela.

„… jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne…. ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.” Gal.5,20

„Zadajcie więc śmierć temu, co przyziemne w członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem.” Kol.3,5.

„Wystarczy bowiem, że w minionym czasie spełnialiście wolę pogan i postępowaliście w rozwiązłościach, żądzach, nadużywaniu wina, obżarstwie, pijaństwie i w niegodziwym bałwochwalstwie.” IP.4,3

Jakie informacje można wyciągnąć z tych wersetów?
- Ludzie świadomi rozpusty i bałwochwalstwa poniosą konsekwencje swych grzechów, aby poprzez, aby dzięki doświadczeniom poznać Boga.
- Za bałwochwalstwo ponosić karę będzie cały kraj, łącznie z bałwochwalczymi kapłanami. Tak więc okazuje się, że także kapłani mogą być bałwochwalcami.
- Poganie i lud Boży, (dzisiaj chrześcijanie) będą się różnić odnośnie poznania bałwochwalstwa.
Jeżeli pojawia się różnica w podejściu do bałwochwalstwa, to jest to sygnał, że co najmniej jeden z rozmówców ma błędne pojęcie bałwochwalstwa.
Jeżeli jesteś członkiem kościoła, który praktykuje i propaguje bałwochwalstwo i ty bierzesz udział w tych praktykach, to też jesteś bałwochwalcą. I jeżeli równocześnie słyszysz ze strony chrześcijan przestrogi, abyś zrezygnował z bałwochwalstwa, to nie obrażaj się na życzliwych tobie ludzi, a zaprzestań uprawiania bałwochwalstwa.

Bałwochwalstwem jest nie tylko kultowe oddawanie czci obrazom, kukłom, galanterii religijnej. Także inne grzechy są przyrównywane do bałwochwalstwa. Dobrze by zrobić wykaz tych grzechów, które także są spójne z bałwochwalstwem. Część ludzi stwierdza, że nie są bałwochwalcami, gdyż nie bałwanią z wyrobami rzemieślników. A mimo to mogą być bałwochwalcami..
- Wykaz grzechów równoznacznych w konsekwencjach, stojących na przeszkodzie do osiągnięcia Królestwa Bożego.
- Grzechy równoznaczne z bałwochwalstwem; rozpusta, nieczystość, lubieżność, zła żądza, chciwość.

Pozwoliłem sobie zacytować cytaty z Biblii Tysiąclecia w których występują wyrazy z bałwochwalstwem.
Oczywiście cytaty te nie wyczerpują zagadnienia bałwochwalstwa. Jest wiele miejsc w Biblii, które poruszają zagadnienie bałwochwalstwa, nie nazywając tego bałwochwalstwem.
Innymi miejscami opisującymi bałwochwalstwo są miejsca, gdzie używa się określenia; „bożki”.
Dlatego aby rzetelnie odczytać przesłanie Boga na temat bałwochwalstwa, tego co jest bałwochwalstwem, należy przeanalizować te inne fragmenty z Bożego Słowa.
Dopiero wtedy można spróbować wypunktować na czym polega bałwochwalstwo, jakie zachowanie, postępowanie człowieka jest, a jakie nie jest bałwochwalstwem. I dopiero wtedy, gdy odkryjemy biblijny wizerunek bałwochwalstwa, biblijne wyznaczniki bałwochwalstwa, dopiero wtedy można się przyjrzeć samemu sobie, swojemu kościołowi i jego praktykom, teologii i stwierdzić, czy jesteśmy bałwochwalcami, czy nie.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #19999

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
SPĘD DEMASKOWANYCH BAŁWOCHWALCÓW

Bardzo łatwo będzie w tym tygodniu zweryfikować wszystkich bałwochwalców w Sieradzu. Wylegną na ulice, będą nosić kukły i bałwany, będą się kłaniać bałwanom. Fałszywi kapłani udający kapłanów prawdziwego Boga będą się demaskować pokazując swe prawdziwe oblicze bałwochwalców. Będą pomachiwać bałwanami, a w większości nieświadomi bałwochwalcy przed bałwanami będą klękać. I o zgrozo będą myśleli, że bałwochwalstwo to pobożność!

Jak łatwo się zorientować, dla wielu bałwochwalców ich bałwochwalstwo nie jest bałwochwalstwem. Biorąc pod uwagę ułomność ludzkich pomysłów na życie z Bogiem, albo życie pozorne z Bogiem, nie chcę wplatać w temat o bałwochwalstwie dyskusji o Kościele, o kościelnictwie, o świętości….

Mądry człowiek będzie prawdziwie pobożny odrzucając grzech, odrzucając bałwochwalstwo.

Głupi człowiek mając świadomość co jest bałwochwalstwem, gdy będzie trwał w bałwochwalstwie, to tym samym będzie potwierdzał swoją bezmyślność, swoją głupotę.

Jeżeli wydaje ci się, że przynależysz do najlepszego kościoła a bałwochwalstwo tego kościoła jest popularyzowane i obnoszone po ulicach jako fałszywa pobożność, a ty trwasz w tych grzechach, to jak bardzo nieszczęśliwym człowiekiem jesteś!
Jak daleko musi być posunięta hipokryzja fałszywych kapłanów, gdy bałwochwalstwo propagują i uprawiają jako pobożność!

Jak łatwo się zorientować staram się, aby prawidłowo odnieść się do bałwochwalstwa i staram się przedstawić jego wyznaczniki na podstawie Bożego Słowa, a nie doktryny mojego kościoła, moich uprzedzeń, czy pojedynczych wersetów wyrwanych z kontekstu Biblii.

Nie musisz też bronić swojego niebałwochwalstwa, czy niebałwochwalstwa swojej denominacji, jeżeli tam bałwochwalstwa nie ma. Natomiast jeżeli przedstawione cytaty biblijne demaskują bałwochwalstwo Twojego kościoła, to pretensję miej nie do mnie, tylko do Boga; że Jego Słowo demaskuje prawdę. Nieraz niewygodną.

Biorąc pod uwagę popularne w niektórych kościołach bałwochwalstwo, jeżeli mamy na ten temat rzeczowo dyskutować – a fora są dla dyskusji, to uczciwie rozmawiając powinniśmy argumentować biblijnie, gdyż temat dyskusji dotyczy sfery zagadnień biblijnych. A że Boże Słowo stwierdza; „Jeżeli ktoś ma [dar] przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże!.” IP.4,11 - w Brytyjce jest to tłumaczone; „Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże.”, to wniosek z Bożego Słowa jest prosty. Nauczanie kaznodziei ma wynikać z Pisma Świętego. Argumentacja ma wynikać z Pisma Świętego, a nie Pismo Święte ma służyć podpieraniu doktryny wymyślonej przez jakieś zgromadzenie, kościół.

Ludzie! Nie słuchajcie człowieka zwiastującego Ewangelię! Wypnijcie się na Karola Wojtyłę, który zachęcał do nowej ewangelizacji Europy! Jako Rzymscy-katolicy mamy lekceważyć papieża! Mamy lekceważyć Pismo Święte!
Bałwochwalstwo największym osiągnięciem naszej religijności!

W końcu które określenie jest prawdziwe?
- Polak, to chrześcijanin?
- Polak, to Rzymski-katolik, bałwochwalca?
- Chrześcijanin to nie bałwochwalca?
- Bałwochwalca to chrześcijanin?
- Bałwochwalca to katolik?


Pokażmy odważnie swoje bałwochwalstwo! Zabierajmy w czwartek wszystkie domowe bałwany i obnośmy je po mieście w koło Macieja, tam i z powrotem. Jak macie więcej tych bałwanów, to bierzcie je do siatek. Jak jeszcze więcej, to ładujcie walizki i plecaki i pokażmy że Sieradz przoduje w bałwaniarstwie. Nie czekajmy do zimy z bałwanami.
Niech od czwartku każdy w Polsce ma podstawę aby stwierdzić bez wahania, że najwięksi bałwaniarze to Sieradzanie. I to poczynając od władz miasta, gminy, urzędników, ludzi po studiach, ze średnim, robotników, gospodynie domowe, uczniów… noszący bałwany, chodzący za bałwanami, klękający przed bałwanami…
Na tonącym okręcie; wszyscy do wioseł!
W przeklętym pogańskim Sieradzu; wszyscy do bałwanów!

A diabeł patrzy na bałwaniarzy którymi zaludni sobie piekło i się śmieje.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #20000

 • tbk
 • tbk Avatar
Szarlotka
Upiecz już dziś pyszną szarlotkę. Ciasto z jabłkami smakuje całej rodzinie.
Ciasto szarlotka - na dużą blachę.

Przysłała: Krysia

Składniki:

CIASTO
4 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3/4 kostki margaryny
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
2 całe jajka + 2 żółtka
3 łyżki kwaśnej śmietany

NADZIENIE Z JABŁEK
2 kg jabłek
1 cukier waniliowy
1 łyżka bułki tartej

Przepis na ciasto:
Mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia posiekać nożem z margaryną. Dodać żółtka, całe jajka, cukier, cukier waniliowy, śmietanę i wyrobić ciasto. Wstawić do lodówki.

Przepis na nadzienie z jabłek:
Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o dużych otworach. Lekko odcisnąć sok i wymieszać z bułką tartą i cukrem waniliowym.

Ułożenie ciasta: Połowę ciasta rozwałkować i przełożyć na wyłożoną papierem dużą blachę. Wyłożyć starte jabłka. Przykryć pozostałym rozwałkowanym ciastem, ponakłuwać widelcem.
Piec 45 minut w 200 stopniach C. Ciepłe ciasto posypać cukrem pudrem.
Szarlotka gotowa - smacznego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #20010

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
WITOJTA BAŁWOCHWALCY SIERADZCY!

Nie dziwcie się, moi drodzy…, że moje wszystkie dyskusje, argumenty moich dyskusji, wywodzą się z Bożego Słowa, gdyż zagadnienia związane z zasadami Boga mogą być prawidłowo argumentowane tylko w oparciu o Boże Słowo. Także temat bałwochwalstwa kontynuuję przedstawiając cytaty z Pisma Świętego. A że jest tak wiele tych cytatów? Widocznie dla Boga było to tak ważne zagadnienie i tak dobitnie, jednoznacznie, chciał przestrzec ludzi przed wszystkim, co ma choćby pozór zła ITes. 5,21-22;
Są też przestrogi, że:
„Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatecznych niektórzy odstąpią od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mając sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] (celibat) powstrzymywać się od pokarmów (post piątkowy, komunia pod jedną postacią), które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący…będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, karmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. Odrzucaj natomiast światowe i babskie bajki.” ITym.4,1-…
„Ty zaś głoś to, co jest zgodne ze zdrową nauką…” Tyt.2,1

Jeżeli dla Ciebie drogi ??? obszerne cytowanie Pisma Świętego - aby uczciwie, rzetelnie i zgodnie z zaleceniami Boga argumentować, jest naganne, jest nie do strawienie, jeżeli powoduje to odruch wymiotny, albo wywołuje to głupawe wpisy, to … Jak myślisz, co jest podstawową przyczyną takiej twojej reakcji?

Czy tylko w zimie lepienie bałwanów?

Dzięki polskiemu klimatowi wiemy doskonale jak lepi się bałwany, jak je się dekoruje i jaka jest ich trwałość. Większość bałwanków jest niszczona zanim przyjdą wiosenne temperatury. A nawet te, które w spokoju dotrwają do wiosny, nie oprą się ociepleniu.
Gdyby teraz ktoś zaproponował - abyś mając jakieś problemy, potrzeby, zwrócił się do ulepionego śniegowego bałwanka i przed nim ukląkł i zaczął się do niego modlić, prosić go o nadnaturalną interwencję… Zrobiłbyś to?
Pismo Święte przestrzega przed bałwochwalstwem. Bałwochwalcy IKor.6,9 są wymienieni pośród tych którzy Królestwa Bożego nie odziedziczą. I są wymienieni pośród towarzystwa; wszeteczników, cudzołożników, rozpustników, mężołożników, złodziei, chciwców, pijaków, oszczerców, zdzierców.
Chcesz trafić do Królestwa Bożego? Nie możesz być bałwochwalcą!
Kto w takim razie jest bałwochwalcą? Ten, kto oddaje boską cześć produktowi wytworzonemu przez człowieka. Mówi o tym dość precyzyjnie drugie przykazanie.
Podobne do bałwochwalstwa jest wszeteczeństwo, czy cudzołóstwo duchowe; zdrada Boga z kimkolwiek, czy czymkolwiek.
Ludzie mają tendencję do materialnego przedstawiania osoby Boga który jest niematerialnym Duchem. W końcu prowadzi to do późniejszego otaczania kultem tego materialnego wizerunku jak samego Boga.
Tak było np. ze Światowidem posążkiem o czterech twarzach, który przedstawiał jedną z cech wszystko-widzącego Boga, a stał się bóstwem Słowian.
Inną odmianą bałwochwalstwa jest malowanie obrazów, rzeźbienie posągów i modlitwy do nich. W wielu przypadkach to rękodzielnictwo nawet nie wyobraża Boga, tylko inne osoby, a mimo to ludzie klękają przed nimi, modlą się do nich. Przypisują im cudowne cechy, a miejsca posterunków tych bałwanów nazywają sanktuariami, miejscami uświęconymi przez wiszący obraz, stojący posąg. A przecież Bóg nie może wbrew swojemu Prawu uświęcać grzechu, błogosławić bałwochwalców.
Pamiętaj!
BAŁWOCHWALSTWO JEST GRZECHEM
i należy je wyznać jako grzech, przeprosić Boga za uprawianie bałwochwalstwa i więcej nie grzeszyć.
Czy kościół, którego jestem członkiem uprawia bałwochwalstwo, namawia do bałwochwalstwa? Bo jeżeli jest to kościół chrześcijański, to jedną z jego cech powinna być wolność od bałwochwalstwa i to zarówno w formie kultowych czynności jak i posiadania na wyposażeniu bałwanów. Także członkowie kościoła chrześcijańskiego nie powinni trzymać w domu bałwanów, obnosić galanterii bałwochwalczej. Gdyż to jest grzechem bałwochwalstwa.
A ufność w opiekę noszonych gadżetów, religijnych amuletów jest grzechem magii, okultyzmu, guseł, czarów.
Jak wielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że wiara w opiekę posiadanego w domu obrazu albo kukły, czy noszonego medalika, różańca, podkowy czy krzyżyka, to magia, gusła, czary!

Odpowiesz; ale przy pomocy krzyżyka, medalika, różańca, który noszę; pokazuję, że jestem chrześcijaninem…
„Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.” Jan.13,35.
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #20046

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Rzymsko-katolicka satyra na bałwochwalstwo!
Czemu Rzymsko-katolicka?
No bo pochodząca z Pisma Świętego mającego imprimatur Juliusz Paetz, Arcybiskup Metropolita Poznański, Ks. Jan Glapiak, Kanclerz Kurii Metropolitalnej
A że na początku tego wydania Biblii jest zachęta Karola Wojtyły do jej czytania, to widać, że sam Karol Wojtyła zachęca do zapoznawania się z kpinami z katolicyzmu.

„Satyra na bałwochwalstwo”

Iz.44,9-20 „Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie wiedzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć korzyści? Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niech się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. Narąbał sobie drewna cedrowego, wziął drewna cyprysowego, i dębowego – a upatrzył je sobie między drzewami w lesie – zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. [Drewno] służy człowiekowi na opał; część z niego bierze na ogrzewanie, część, aby rozpalić ogień i upiec chleb, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony.
Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zjada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! Z tego zaś, co zostanie, robi swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i przed którym pada na twarz, i modli się mówiąc: Ratuj mnie, bo ty jesteś bogiem moim!

[Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć; Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zjadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drewna.
Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?”
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BAŁWOCHWALCY NA START! 7 lata 4 miesiąc temu #20065

 • tatko
 • tatko Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Posty: 685
 • Oklaski: 0
Rzymsko-katolicka satyra na bałwochwalstwo!
Czemu Rzymsko-katolicka?
No bo pochodząca z Pisma Świętego mającego imprimatur Juliusz Paetz, Arcybiskup Metropolita Poznański, Ks. Jan Glapiak, Kanclerz Kurii Metropolitalnej

„Satyra na bałwochwalstwo” – ciąg dalszy polecany do czytania i praktykowania przez papieża, Karola Wojtyłę, który zachęca do czytania kpin z katolickich bałwochwalców, a sam bałwanił:


Iz.45,20 „Zbierzcie się i wyjdźcie, przystąpcie wszyscy, wy ocaleni z narodów! Nie mają rozeznania ci, co obnoszą swe drewno rzeźbione i modły zanoszą do boga, który nie może ich zbawić.”

Iz.40,18-20 „Do kogo to przyrównacie Boga i jaki obraz zastosujecie do Niego? Ludwisarz odlewa posąg, a złotnik powleka go złotem i srebrne łańcuszki wykuwa. Pomagają sobie jeden drugiemu – i mówią nawzajem do siebie: „Śmiało!” Ludwisarz zachęca złotnika, a wygładzający młotem – tego, co kuje na kowadle; ocenia spawanie: W porządku; i umacnia gwoźdźmi [posąg], żeby się nie zachwiał.
Kogo nie stać na taką ofiarę, wybiera drzewo nie próchniejące; stara się o biegłego rzeźbiarza, żeby trwały posąg wystawić.”


Iz.41,29 „Oto wszyscy oni są czczą ułudą; dzieła ich nie istnieją, posągi ich to znikomość i pustka.”

Iz.2,8-9 „Kraj jego pełen jest bożyszczy…
[Oni] wielbią rąk swoich dzieło,
Które wykonały ich palce.
Poniżył się człowiek, upodlił śmiertelny; nie przebaczaj im!”


Iz. 30,21-22 „…To jest droga, idźcie nią! Gdybyś zboczył na prawo lub na lewo. Wtedy za nieczyste uznasz srebrne obicia twych bożków i złote odzienia twych posągów. Wyrzucisz je jak brudną szmatę. Powiesz im: Precz!”

Karol Wojtyła polecając czytać i praktykować poleca w Piśmie Świętym tekst:
„Wtedy za nieczyste uznasz srebrne obicia twych bożków i złote odzienia twych posągów. Wyrzucisz je jak brudną szmatę. Powiesz im: Precz!”

A jak traktują zalecenia papieża księża i Polacy rzymscy-katolicy?
W jakim zamieszaniu żył sam Karol W. który własnoręcznie koronował bożyszcza i na dodatek kłaniał się im?
Wyobraź sobie, że rzymsko-katolicka Biblia zachęca do wyrzucenia obić bożków np. z Częstochowy jak brudną szmatę, a Karol W. nie tylko nie wyrzucił tych dekoracji, a wręcz kłaniał się rzemiosłu obitemu metalem pomimo że sam zachęcał do czytania tekstów, aby tego nie robić!

Iz.46,5-7 „Komu Mnie podobnym i równym uczynicie?
Z kim Mnie zestawicie, jakoby z podobnym?
Dzieje Apostolskie 2,38
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
 • Strona:
 • 1
 • 2
Zasilane przez Forum Kunena