Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Ankieta: Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze?

Chrześcijaństwo - Katolicyzm 6 35.3%
Chrześcijaństwo - Starokatolicyzm 1 5.9%
Chrześcijaństwo - Prawosławie Bez głosów 0%
Chrześcijaństwo - Protestantyzm 1 5.9%
Buddyzm 4 23.5%
Islam Bez głosów 0%
Judaizm 1 5.9%
Religie pierwotne (Poganstwo) 1 5.9%
Satanizm 3 17.6%
Łącznie oddanych głosów: 2
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wziąć udział w tej ankiecie

TEMAT: Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze?

Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze? 9 lata 8 miesiąc temu #3218

 • ChiKenn
 • ChiKenn Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 2528
 • Oklaski: 1
Temat oraz ankieta dla osob, ktore uznaja (zakladaja) istnienie sil wyzszych. Ateistow prosimy o nie udawadniania swoich racji (jest od tego inny temat ).

Na poczatek troche teorii:
Chrześcijaństwo (gr. Χριστιανισμóς , łac. Christianitas) – religia monoteistyczna i rodzina związków wyznaniowych głoszących nauczanie o mesjaństwie i synostwie bożym Jezusa Chrystusa, jego męczeńskiej i odkupieńczej śmierci oraz zmartwychwstaniu. Świętą księgą chrześcijan jest Biblia. Największa religia na świecie pod względem liczby wyznawców (około 1/3 ludności świata), biorąc pod uwagę wszystkie odłamy wchodzące w jej skład.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo
Katolicyzm – największa grupa wyznań chrześcijańskich i doktryna teologiczna głoszona przez Kościoły: rzymskokatolickie, tradycyjnokatolickie, starokatolickie część kościołów anglikańskich i liberalnokatolickich oraz całokształt implikowanych przez tę doktrynę typów religijności, postaw wobec świata, struktur światopoglądowych, ideologii społecznej i politycznej, występujących w różnych środowiskach katolickich.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm
Starokatolicyzm - treść nauczania Kościołów starokatolickich, całość przyjętych w nim zasad odnoszących się do wiary, moralności, życia religijnego i funkcjonowania Kościoła.
Najwięcej starokatolików mieszka na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Na terenie Polski żyje ok. 45 tys. starokatolików.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Starokatolicyzm
Prawosławie – doktryna ortodoksyjnego (gr. orthodoxos – prawdziwie, prawidłowo wierzący) Kościoła chrześcijańskiego – jednej z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła rzymskokatolickiego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim z 1054 roku (tzw. schizmy wschodniej, lub, co uznaje się za historycznie bardziej uzasadnione – schizmy wielkiej).
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawos%C5%82awie
Protestantyzm – jeden z głównych kierunków chrześcijaństwa, składający się z wyznań religijnych powstałych głównie na skutek ruchów reformatorskich wewnątrz Kościoła rzymskokatolickiego rozpoczętych w XVI wieku przez wystąpienie Marcina Lutra. Termin "protestantyzm" pochodzi od protestu złożonego przez luteranów 6 księstw i 14 miast w 1529 roku podczas sejmu w Spirze przeciw uchwale zabraniającej przechodzenia na luteranizm.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm
Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma – "Nauka Przebudzonego") – religia, system filozoficzno-etyczny, hobby sławnego malarza i budowniczego wieży Eiffla, rzadziej psychologia. Założycielem tej religii i twórcą podstawowych jej założeń był, żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Buddyzm
Islam (arab. الإسلام) – religia monoteistyczna, założona przez Mahometa, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie.
Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Bogu. Apologeci i misjonarze muzułmańscy wywodzą często słowo islam od słowa salām - pokój.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Islam
Judaizm – religia monoteistyczna, ukształtowana w II tysiącleciu p.n.e.; stanowi religię narodową Żydów. Jest też pierwszą religią abrahamową. Jej wyznawcy znajdują się na całym świecie, ale obecnie jest ich najwięcej w Stanach Zjednoczonych - 5,6 mln i Izraelu - 4,7 mln. Podstawą judaizmu jest wiara w jednego Boga (osobowego, niepodzielnego, będącego bytem niematerialnym, bezcielesnym i wiecznym), będącego nie tylko stwórcą świata, ale także jego stałym "nadzorcą", czy też "opiekunem". Bóg ten zawarł z ludem Izraela wieczyste przymierze, obiecując ochronę i pomoc w zamian za podporządkowanie się nakazom Boga.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Judaizm
Religiami pierwotnymi nazywamy najstarsze wierzenia religijne, rekonstruowane na podstawie świadectw archeologicznych. W związku z ograniczonym materiałem poznawczym tych świadectw, dodatkową pomoc stanowi tu obserwacja tych religii, które do dziś się zachowały, a według badaczy reprezentują stadium najbardziej pierwotne (np. część religii etnicznych).
Najstarsze ślady wierzeń religijnych pochodzą z paleolitu i związane były z ceremoniałami pogrzebowymi, wiarą w życie pozagrobowe, kultem płodności i wiarą w istnienie duszy i duchów. Jeszcze 8000 lat temu był to jedyny znany system religijny na świecie, trwający dopóki człowiek praktykował gospodarkę zbieracko-łowiecką, prowadził wędrowny tryb życia i wszystkie swoje tradycje przekazywał ustnie.
zrodlo / wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_pierwotne
Satanizm - zespół przekonań charakteryzujących się świadomym odnoszeniem się do wierzeń związanych z Szatanem lub do pewnych prądów filozoficznych akcentujących opozycyjną stronę świata bądź ludzkiej natury.

Satanizm można podzielić na dwie grupy:
Satanizm teistyczny - wierzących w istnienie osobowego Szatana i oddających mu cześć - np. wyznawcy Kościoła Azazela. Według niektórych z nich, Szatan jest w rzeczywistości najwyższym z bogów zajmujących się ludzkością, reprezentującym prawdziwą naturę człowieka [1].
Satanizm laveyański (filozoficzny) - uznających Szatana za symbol pewnych idei, takich jak siła woli i postępowanie według swoich pragnień niezależnie od ich moralnej oceny - np. Anton Szandor LaVey.
zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm

Mysle ze to wszystkie z tych najbardziej znanych religii na swiecie (chrzescijanstwo rozbilem dodatkowo na wyznania, poniewaz jest nam najblizsze). Jesli o czyms zapomnialem dajcie prosze znac, dodam do ankiety. Oczywiscie zapraszam do glosowania i dyskutowania (mozna oddac maksymalnie 3 glosy)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze? 9 lata 8 miesiąc temu #3274

 • Anonymous
 • Anonymous Avatar
A mi żadna nie jest najbliższa. I co teraz? :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze? 9 lata 8 miesiąc temu #3285

 • ChiKenn
 • ChiKenn Avatar
 • Wylogowany
 • Sieradzanin pełną gębą
 • Posty: 2528
 • Oklaski: 1
ebusia napisał:
A mi żadna nie jest najbliższa. I co teraz?

no to napisz jaka Ci jest najblizsza + definicja to wrzucimy do ankiety. no chyba zes zatwardziala ateistka, to wtedy:
ChiKenn napisał:
Temat oraz ankieta dla osob, ktore uznaja (zakladaja) istnienie sil wyzszych. Ateistow prosimy o nie udawadniania swoich racji (jest od tego inny temat ).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze? 9 lata 8 miesiąc temu #3576

 • Sick_boy
 • Sick_boy Avatar
Sorki że może nie w temacie hehe. Na parkingu przy ambasadorze stoi samochód(skoda) z jakims tekstem po wewnetrznej stronie przedniej szyby. Migneło mi tylko coś o bogu. Zróbcie no przebitke. Jakis manifest? :jezyk:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Sick_boy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze? 9 lata 8 miesiąc temu #3900

 • Anonymous
 • Anonymous Avatar
Sick_boy napisał:
Sorki że może nie w temacie hehe. Na parkingu przy ambasadorze stoi samochód(skoda) z jakims tekstem po wewnetrznej stronie przedniej szyby. Migneło mi tylko coś o bogu. Zróbcie no przebitke. Jakis manifest? :jezyk:
Niech ktoś powie temu panu, żeby się wstrzymał z apostazją, bo teraz kler obostrzył jej zasady i trzeba poczekać na wywalczenie trochę łagodniejszych. :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka religia (wyznanie) jest Ci najblizsze? 9 lata 8 miesiąc temu #3914

 • tom
 • tom Avatar
On zdaje się jest wyznawcą Wielkiego Manitou więc rodzimy kler jest mu zapewne obojętny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena