Usuwanie tatuaży Sieradz


Prosimy o niezamieszczanie linków pozycjonujących w naszym serwisie. Posty, podpisy oraz całe profile ze spamem będą na bieżąco usuwane.
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Szachy w Sieradzu.

Szachy w Sieradzu. 1 rok 8 miesiąc temu #26650

 • anmac
 • anmac Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik
 • Posty: 3
 • Oklaski: 0
Witam!

Na ostatnim turnieju szachowym rozgrywanym w ramach Sieradzkiej Ligi Szachowej padła propozycja powołania jakiejś powiatowej organizacji szachowej. Propozycja na pewno dyskusyjna. Chciałbym otworzyć dyskusję na ten temat, na początek zapraszam autorów tej propozycji do szerszego jej przedstawienia na tym forum.

Pozdrawiam

Andrzej Maciejczak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szachy w Sieradzu. 1 rok 8 miesiąc temu #26651

 • hunow
 • hunow Avatar
Witam,

chętnie się włączę, jeśli będą jakieś ciekawe pomysły. Nie było mnie na ostatnim turnieju, więc nie wiem o co dokładnie chodzi.
Zastanawiam się czy chodzi o organizację czy chodzi o jakieś konkretne działania. Bo same organizacje wiele tutaj chyba nie dadzą, jest ich kilka. Myślę, że warto by było się spotkać i porozmawiać o tym kto jakie ma pomysły, co chcielibyśmy zrobić, kto się chce zaangażować.
Chętnie na przykład zorganizowałbym w Sieradzu turniej w szachach klasycznych (np. 2 dni, 7 rund po godzinie na zawodnika), może jakiś turniej zgłoszony do FIDE (może być 2-dniowy turniej w szachach szybkich, po 30 minut na zawodnika) - wymaga to jednak trochę pracy, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam do współpracy.
Jak będą inne pomysły, też chętnie porozmawiam.
Na początek może być to forum, ale bardziej do zebrania opinii. Potem trzeba się spotkać i porozmawiać o tym kto i w jakim stopniu w jakie działania może się zaangażować.
Jak będą chęci do działania, pomysły, ludzie, to formuła organizacyjna na pewno się znajdzie.

Pozdrawiam,

Hubert Nowaczyk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szachy w Sieradzu. 1 rok 8 miesiąc temu #26654

 • Darek
 • Darek Avatar
Witam
Dużo na ten temat myślałem, pomimo skąpych informacji dotyczących tej propozycji - bo samo stwierdzenie najpierw się wybierzmy a później ustalimy co będziemy robić - nasuwa bardzo dużo pytań: jak forma prawna będzie tego "pospolitego ruszenia"? Na czym ma polegać współpraca z poszczególnymi zarówno władzami szachowymi i klubami? itp. Obawiam się, ze jest to jakaś forma tylko impulsu gdzie wszystko zapisane jest w chmurach a jak przyjdzie do konkretów to wchodzenie po schodach będzie długie i mozolne z pytaniem czy warto? i czy to odpowiedni kierunek właśnie do tych chmur? oraz czy nie przyjdzie wiatr i nie rozgoni tych chmurnych marzeń? Bo trudno będzie nazwać ten nowy twór do koordynatora działań szachowych na naszym terenie ze względu na już istniejące powiązania szachowe pomiędzy władzami szachowymi i klubami - więc po co pośrednik? A co do nauki gry w szachy w szkołach to wiadomo, ze to są elementy gry w szachy w klasach wczesnoszkolnych i to nauczyciele już pracujący mają za zadania je wdrażać ... natomiast ogólnej nauki gry w szachy to tu jestem otwarty. Jeśli miałbym wypowiedzieć się co do wejścia do struktur tego ... nie wiem jak to nazwać to niestety mówię NIE ... na dzień dzisiejszy, bo to jest jak kupowanie kuponu tottka na chybił trafił w 99,999999% jest to chybił. Będą konkrety obaczymy.
Pozdrawiam
D.Spętany
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szachy w Sieradzu. 1 rok 6 miesiąc temu #26668

 • Krokx
 • Krokx Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik
 • Posty: 2
 • Oklaski: 0
Jeżeli już by były konkrety, to chętnie w jakimś stopniu bym się zaangażował w organizację takiego turnieju. Myślę, że na początek turniej w szachach szybkich miał by więcej powodzenia.

warunki aby taki turniej miałby powodzenie:

- znaleźć termin który nie koliduje z ważnymi wydarzeniami szachowymi w regionie
- ogłosić datę turnieju z dużym wyprzedzeniem (min. 6 miesięcy), n.p. na rok 2018
- zdobyć fundusze na atrakcyjne nagrody (również brać wpisowe aby pokryć koszty częściowo z tego)
- zgłosić turniej do PzSzach i FIDE
- propagować turniej w różnych mediach (gazety, radio, tablice ogłoszeń)

Powołanie odpowiedniej komisji czy komitetu organizacyjnego jest dobrym pomysłem, pod warunkiem że ktoś temu przewodzi i wszyscy są chętni do współpracy i pewnego podporządkowania się. Niestety w Sieradzkim otoczeniu dotąd tego było brak. Każdy ma swoją wizję i dlatego siły są bardzo rozproszone.
Dopóki nie uda się zjednoczyć tego środowiska, nie ma co szukać sponsorów i prosić władze o pomoc. Każdy sponsor chce najpierw widzieć jasne struktury organizatora oraz konkretny pomysł na to jak ma wyglądać turniej i jasną wizję gdzie on ma być za kilka lat.

Najpierw musi się wyłonić osoba która, głównie by przejęła odpowiedzialność i przewodnictwo w takiej komisji a potem znajdą się osoby które ją poprą.
Ja siebie widzę w roli osoby która by poparła takiego lidera.
Może to właśnie Pan, Panie Hubercie, jest właśnie tą osobą której uda się zjednoczyć Sieradzkie środowisko szachowe?

Pozdrawiam
Tomasz Krokosz
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiąc temu przez Krokx.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena