Młody talent z Sieradza triumfuje na europejskich mistrzostwach w tenisie stołowym

Europejskie Mistrzostwa Juniorów w Tenisie Stołowym, które mają aktualnie miejsce w szwedzkim Malmö, stały się areną sukcesu dla młodego polskiego zawodnika – Aleksa Pakuły. Były uczeń KTS-u Sieradz zdobył prestiżowy złoty medal w konkurencji gry mieszanej. Nie jest to koniec jego szans na zwycięstwo, gdyż ma jeszcze możliwość zdobycia medali w grze pojedynczej i deblowej.

Pakuła tworzył parę z Katarzyną Rajkowską, a ich finałowa rywalizacja z czeską parą – Hanką Kodetovą i Janem Skaldą – zakończyła się zwycięstwem 3:1 (11:9, 12:10, 4:11, 11:6). Pakuła i Rajkowska dominowali również wcześniejsze rundy turnieju, wygrywając bez utraty seta zarówno z parą włosko-niemiecką, jak i rumuńskimi rywalami. Przedtem przyszło im zmierzyć się z Litwinami (3:1) oraz Francuzami (3:0). Ich największym wyzwaniem okazało się pierwsze spotkanie, gdzie dopiero po emocjonującym tie-breaku pokonali Ukraińców 15:13 w decydującym secie.

W grze pojedynczej Pakuła z powodzeniem przeszedł do 1/16 turnieju. W swoim debiutanckim meczu pokonał Hiszpana Alvaro Gimeno 4:2 (11:7, 11:8, 11:4, 7:11, 9:11 i 12:10). Jego kolejnym rywalem będzie Niemiec Ivo Quettem. W grze podwójnej, gdzie występuje razem z Janem Mrugałą, doszli do ćwierćfinału. Skutecznie pokonali zawodników z Cypru (3:0), Izraela po zaciętym pięciosetowym meczu oraz parę brytyjsko-irlandzką 3:1. Kolejnym przeciwnikiem będą Niemcy – Jonas Rinderer i Alexander Uhing.