Stomil Olsztyn triumfuje na domowym boisku pokonując Wartę Sieradz

Na własnym obiekcie piłkarska drużyna Stomilu Olsztyn odnotowała imponujące zwycięstwo nad Wartą Sieradz. Jest to duży sukces dla trenera Piotra Zajączkowskiego, którego zespół zdobył siedem punktów w trzech meczach.

Piotr Zajączkowski, szkoleniowiec drużyny, dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do ostatniego remisowego meczu bez goli z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mateusz Małecki, który zadebiutował jako bramkarz w III-ligowym meczu pucharowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała, stanął między słupkami. Kacper Sionkowski usiadł na ławce rezerwowych, a Jakub Karpiński rozpoczął grę na pozycji atakującego od początku meczu.

Pierwsza połowa rywalizacji zakończyła się przewagą drużyny olsztyńskiej. Autorem gola w 35 minucie był Karol Żwir, który precyzyjnym strzałem z odległości siedmiu metrów pokonał bramkarza rywali. Przed tym momentem, Tamaz Babunadze z drużyny gospodarzy miał bliską sytuację do zdobycia kolejnej bramki, próbując zaskoczyć bramkarza rywali strzałem z dystansu.

Po wznowieniu meczu, piłkarze ze Stomilu Olsztyn podwyższyli wynik. Denis Gojko idealnie skierował piłkę z prawego skrzydła, a najwyżej do niej doskoczył Tamaz Babunadze, który głową wprowadził ją do siatki. W 61 minucie drużyna olsztyńska podwyższyła wynik na 3:0, dzięki drugiemu golu w tym sezonie strzelonemu przez Jakuba Fronczaka, który wykorzystał idealne podanie od Piotra Łysiaka. Decydujący gol, ustalający wynik meczu, zdobył Tamaz Babunadze, który pokonał bramkarza i trafił do pustej bramki.

Stomil Olsztyn po trzech rozegranych kolejkach zgromadził na swoim koncie siedem punktów stając się liderem ligowej tabeli.

Następny mecz Stomil Olsztyn rozegra na boisku przeciwnika – Broni Radom. Spotkanie zaplanowano na środę, 21 sierpnia 2024 roku, o godzinie 19:26.