Jakie zabawki są najlepsze dla twojego psa?

Wybór zabawki dla pupila.

Zabawa z psem jest dobrą okazją, aby spożytkować wigor swojego zwierzaka, a jednocześnie pogłębiać zaufanie. Częste gry działają dobrze na zdrowie zwierzęcia, tak jak i dają frajdę właścicielowi. Zabawy dobrze jest wzbogacać z pomocą zabawek dla psów. W sklepach odnajdziemy wiele różnorodnych rodzajów zabawek dla psów, ale jak zakupić tą odpowiednią?

Piłka dla psa.

Ulubioną zabawką wszystkich psów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę kupimy w większości punktów zoologicznych w zróżnicowanych wielkościach, dopasowanych do potrzeb naszego zwierzaka. Piłki dla psów mogą być z różnorodnych materiałów, są piłki z gumy, materiałowe lub z plastiku. Dokonując wyboru piłki dla psa trzeba wziąć pod uwagę na jej wielkość. Rozmiary piłek dla psów bywają stałe, ale musimy pamiętać o prawdopodobieństwie zakrztuszenia się podczas zabawy, w przypadku gdy piłka dla psa okazuje się zbyt mała. Decydując się na nową piłkę nie zapominajmy o ochronie naszych zwierząt. Jest to niezwykle istotne, kiedy jesteśmy opiekunami małych ras psów, takich jak pudle albo yorki, dla których kupujemy mniejsze wielkości piłek.

Frisbee dla psa.

Jeśli chcielibyśmy poszaleć z pupilem na zewnątrz doskonałym wyborem jest frisbee dla psa. Nie sposób odnaleźć czworonoga, który oprze się w tej zabawce. Frisbee dla psa dużo lepiej używać na otwartej przestrzeni, jak łąka, park czy ogród, tam gdzie pupil ma możliwość wybiegania się. Jeśli pies umie aportować, powinniśmy wybrać frisbee dla psa o dobranej wielkości, aby psu łatwo było trzymać przedmiot w pysku. Frisbee dla psa nie może być zbyt twarde, ponieważ występuje ryzyko przypadkowego uderzenia psa zabawką w trakcie zabawy, więc w celu uniknięcie bolesnych sytuacji wybierajmy frisbee mało twardych. Zabawa z frisbee może być ciekawą formą aktywności fizycznej, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

legowisko dla psa