Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być świetną szansą, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Wyjazd z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, zrelaksować się, jednocześnie poświęcając psu chwilę. W letnie miesiącenależy uważać na kleszczach, gdyż nasze psy mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością oraz niewysoką ceną. Są dostępne dla ras psów różnorodnych gabarytów, więc bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy psa, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, że wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, dlatego dają kompleksową opiekę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dlatego pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące pływanie konieczna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej wyprawy trzeba sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

obroża na kleszcze