Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla wzoru kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w ramkę, by bezproblemowo podtrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która naprawdę nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po cykliczności, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który usuwa zanieczyszczenia do pojemnika, bądź do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie spada w dół. Ten typ kuwety figuruje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bezustannie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. odkąd kotek już ukończy 84 dzień życia życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, w tym celu, by wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot uwielbia kopać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek niektóre koty nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można ustawić do środka kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Wskazane jest również kupić wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html furminator